Facebook Pixel

Сонячне затемнення випробує енергосистему Європи: загрожує збоями та зростанням цін

Сонячне затемнення 10 червня 2021: енергосистема Європи під загрозою. Фото: pixabay / opapaty

Сонячне затемнення 10 червня 2021: енергосистема Європи під загрозою. Фото: pixabay / opapaty

Оператори енергетичної системи Європи готуються до сонячного затемнення, яке можна спостерігати й в Україні, адже у 2015 році подібне явище спричинило різкі коливання цін на електроенергію, а деякі оператори електромереж попереджали користувачів про можливі відключення електроенергії й навіть радили не користуватися ліфтами та підіймачами на лижних трасах.

Як пише агентство Bloomberg, під час часткового сонячного затемнення, яке накриє більшу частину Європи, генерація сонячної енергії сягне свого піку. Європейська мережа системних операторів передачі електроенергії Entsoe прогнозує, що через затемнення генерація сонячної електроенергії знизиться на 23%.

Quote«Ми перебуваємо в повній бойовій готовності. Було проведено багато підготовчих заходів, щоб забезпечити нашу готовність, але ще належить з'ясувати, що саме станеться, і ми з нетерпінням чекаємо на реакцію ринку», — заявив головний операційний директор компанії MFT Energy A/S Бо Палмгрен.

У повідомленні також зазначається, що оператори енергетичної системи Європи планують тримати напоготові гідроелектростанції й електростанції, що працюють на викопному паливі. Побоювання, пов'язані із сонячним затемненням, відображають залежність Європи від поновлюваних джерел енергії (вітрової та сонячної), що зростає.

Telegram Logo

Контекст. 26 травня відбулося місячне затемнення, яке майже збіглося із супермісяцем. Тоді супутник Землі здавався найбільшим за весь 2021 рік.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини