Facebook Pixel

Smart Holding у суді підтвердив, що Новинський більше не їх власник

Господарський суд Києва скасував наказ Мінюсту, згідно з яким Новинський був повернутий у якості власника компаній «Смарт-Холдинг», «Укргазвидобуток» і «Регал Петролеум».

Про це пише Liga.Net

Скарга до суду була подана ТОВ «Амстор Трейд».

Quote«Cуд вирішив, що зміна бенефіціарів у компаніях Новинського не порушувала права «Амстор Трейд», тому Мін'юст не повинен був втручатися в корпоративні права» — йдеться у повідомленні.

Справа Smart Holding: деталі

1 грудня 2022 року РНБО наклала на Новинського санкції. Причиною стала підтримка дій рф. Новинський заперечив це і заявив, що оскаржуватиме це рішення у суді.

На початку 2023 року стало відомо, що компанії «Смарт-Холдинг», «Укргазвидобуток» і «Регал Петролеум» змінили власника. Замість Новинського ними стали кіпрські трасти Smart Trust і Step Trust.

10 квітня Мінюст наказом №1286/5 скасував в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України реєстрацію зміни кінцевих бенефіціарних власників українських компаній ТОВ «Смарт-Холдинг», ПрАТ «Укргазвидобуток», ТОВ «Регал Петролеум Корпорейшн (Юкрейн) Лімітед».

Того ж дня, 10 квітня 2023 року, СБУ арештувала майно екснардепа та бізнесмена Вадима Новинського, якого підозрюють у пособництві росії. Загальна сума арештованого майна становить понад 3,5 млрд грн. До переліку заблокованих активів входять корпоративні права на 40 українських підприємств і 30 газових свердловин, де видобувають промислові обсяги блакитного палива.

4 травня СБУ заарештувала активи підсанкційного олігарха Новинського на понад 10,5 млрд грн. До них входить готель у Києві, порт та мережа ТРЦ.

У підприємстві дії правоохоронців назвали беззаконням та рейдерського атакою окремих груп осіб.

«Ця чергова хвиля арештів є продовженням рейдерських дій та гонки за активами в інтересах окремих груп в повній співпраці з корупційною державою. При цьому жодних слідчих дій так і не проведено СБУ, жодних доказів та свідків у справі, в якій бізнес є об’єктом звинувачень. – пише пресслужба».

У травні 2024 року Державна служба геології та надр відновила дію спецдозволів на користування надрами компаній, пов'язаних з Новинським. Зокрема, відновлені спецдозволи на видобування газу ПрАТ «Укргазвидобуток» (Островерхівське родовище) та ТОВ «Пром-Енерго Продукт» (Васищівське родовище); на видобування граніту, мігматиту, гнейсу ТОВ «Смарт-Граніт» (Запорізька область). Крім того, відновлений дозвіл на водозабір на Черкащині для ТОВ «Віджи Продакшн» та «Віджи Фармінг» та на промислову розробку родовищ нафти й газу для ТОВ «Аркона-Газ Енергія» у Полтавській області.

Подякувати 🎉