Обшуки в холдингу Новинського: що шукало НАБУ та яка ціна питання

Вадим Новинський. Фото: УНІАН

Вадим Новинський. Фото: УНІАН

Національне антикорупційне бюро провело обшуки в центральному офісі Smart Energy (входить до складу «Смарт-Холдинг») Вадима Новинського та в офісі села Яхники. Йдеться про справу щодо законності надання спеціального дозволу на видобування вуглеводнів компанії «Аркона Газ-Енергія» (входить до складу групи Enwell Energy) у 2017 році. Компанію купили в березні 2020 року. У Smart Energy заявили про безпідставний тиск на весь бізнес групи.

За словами генерального директора групи компаній Сергія Глазунова, незрозуміло, який існує зв'язок між отриманням ліцензії, діями посадових осіб Держгеонадр, «Арконою» та недавньою покупкою.

Quote«Але ми своєчасно повідомили представників Національного антикорупційного бюро, що всіма документами, як і належить, володіє лондонська Enwell Energy, куди правоохоронцям і варто звертатися. Компанії, що розташовані в київському офісі та у Полтавській області, не є сторонами угоди», — заявив він.

Однак, за словами Глазунова, відомство, незважаючи на те, що у нього є ця інформація, таки вдалося до крайніх заходів – провело обшуки, які заблокували діяльність всієї групи.

Telegram Logo
Quote«Детективи НАБУ «заблукали у трьох соснах» і наполегливо звертаються до третіх осіб, що не є власниками затребуваних документів», — додав він.

Глазунов заявив, що вважає такі дії незаконними, додавши, що компанія співпрацює зі слідством, надає всю інформацію відразу і не вбачає необхідності у здійсненні відомством таких дій.

Варто зазначити, що британська нафтогазова компанія Regal Petroleum (зараз — Enwell Energy) придбала за $8,6 млн компанію «Аркона Газ-Енергія» з ліцензією на розвідку та розробку Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища в Полтавській області.

Контекст. У березні стало відомо, що Новинський купив компанію «Аркона Газ-Енергія», яка володіє спеціальним дозволом на розробку Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища в Полтавській області, у людей з оточення експрезидента Петра Порошенка за завищеною ціною.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов «Укрнафти» про визнання недійсною цієї ліцензії. Зокрема, суд скасував відповідний дозвіл від травня 2017 року, який передбачав також подальший видобуток нафти та газу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини