У якому б форматі українські діти не навчалися з 1 вересня — очно чи дистанційно — збирати їх до школи однаково потрібно. Навчання в умовах війни, звісно, накладало свій відбиток на цьогорічний список покупок — у ньому з’явився тренд на закупівлю сумок і рюкзаків для ноутбуків, натомість попит на шкільну та спортивну форми впав, свідчать дані маркетплейсу Prom.ua.
У топі покупок із канцелярії — закладки для книг, наліпки та папір для нотаток, лінійки. Загалом на цю статтю витрат українцям цього року потрібно на 30% більше.
Скільки коштує зібрати до школи учнів 1 — 4 класів
Якщо повністю оновлювати гардероб не потрібно або планується дистанційне навчання, то можна обійтися набором канцелярії, який коштуватиме до 1 тис. грн. Також є варіант заощадити й узяти лише найнеобхідніше, наприклад, замість кількох альбомів для малювання один, тоді можна вкластися в 600 грн.
На повноцінний набір для дитини, яка йде до першого класу, батьки витрачають 7 тис. грн. Ця вартість містить канцелярію, шкільну форму та спортивний одяг. Торік середній чек такого набору становив 6 тис. грн.
Щодо одягу, то шкільна форма та аксесуари обійдуться в майже 4 тис. грн. Тут немає подорожчання, як порівняти з минулим роком. На спортивну форму та одяг для першокласника потрібно витратити приблизно 2 тис. грн. У липні 2021 року такий набір обходився на 500 грн дешевше.
У скільки обійдуться збори учнів середньої та старшої школи
Якщо взяти лише найнеобхідніше з канцелярії (щоденник, ручки, зошити, набір для креслення), середній чек становитиме приблизно 600 грн для середньої школи та 150 грн – для старшої. Повноцінний набір вийде дещо дорожчим – 1 тис. грн для середньої та 590 грн для старшої шкіл.
Якщо окрім канцелярії дитині потрібен новий шкільний і спортивний одяг, ціна питання зросте до 6,5 тис. грн і 9 тис. грн відповідно. За даними Prom.ua, загалом в Україні ціни на одяг і взуття зменшилися на 12%.
Для старшокласників спортивний одяг цього року обійдеться в 3,2 тис. грн, тоді як для учня середньої школи майже вдвічі менше – 1,8 тис. грн.
Контекст. У жодному документі Міносвіти або Кабінету міністрів немає вказівок щодо обов’язкового повернення учнів за парти з 1 вересня 2022 року. Цьогоріч батьки самостійно обиратимуть форму навчання для своїх дітей — очну, дистанційну або екстернатну.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також