Facebook Pixel

Що зміниться для чоловіків при перетині кордону з 18 травня: пояснення ДПСУ

З початком дії нового закону про додаткову мобілізаційну готовність для певних груп українських громадян вимога пред'явлення військових документів при перетині кордону стане обов'язковою. Про це повідомив речник Держприкордонслужби полковник Андрій Демченко в коментарі «Українській правді».

Quote«З 18 травня 2024 року інспектори Державної прикордонної служби України в пунктах пропуску в окремих категорій громадян перевірятимуть наявність військово-облікового документу», — зазначив Демченко.

Відповідно до законодавства України, у період дії військового стану або проведення мобілізації (крім цільової) чоловіки українського громадянства віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ разом із посвідченням особи та пред'являти їх на запит прикордонного контролю у прикордонних зонах, контрольованих прикордонних районах та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Зміни в законах України «Про правовий режим військового стану» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що набирають чинності цієї суботи, передбачають такий обов'язок.

У ДПСУ подали перелік чоловіків, які будуть зобов’язані надати військово-обліковий документ для перевірки:

  • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час;
  • визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії непридатними до військової служби за станом здоров’я;
  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • які самостійно виховують дитину;
  • які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;
  • інші категорії осіб, визначені ст. 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Водночас це не стосуватиметься категорій громадян, зазначених в окремих пунктах Правил перетинання державного кордону громадянами України, до таких відносяться:

  • особи з інвалідністю;
  • ті, хто супроводжує осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;
  • водії, що здійснюють перевезення медичних вантажів та гуманітарної допомоги, здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
  • визначені особи за окремими посадами та державної служби, працівники підприємств залізничного транспорту і які відносяться до морської та авіаційної галузі тощо.

Порядок виїзду цієї категорії осіб залишається незмінним.

Quote«Звертаємо увагу, що, згідно з частиною сьомою статті 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції від 18.05.2024) перевірка підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. Тому рекомендуємо при плануванні виїзду з України попередньо уточнити свої дані у ТЦК та СП і внести інформацію про отримання відстрочки у свій військово-обліковий документ», — наголосили в ДПСУ.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉