СБУ викрила мережу підпільних обмінників криптовалют

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Кіберспеціалісти Служби безпеки України заблокували в Києві роботу мережи підпільних обмінників криптовалют, щомісячний обіг яких перевищував $1 млн.

«Під час досудового розслідування встановлено, що так звані пункти обміну електронних валют протягом тривалого строку використовувалися зловмисниками для операцій з криптовалютою й електронними грошима», — йдеться в повідомленні спецслужби.

Банківські карти були оформлені на підставних осіб, а гаманці заборонених електронних валют — на громадян РФ, паспортні дані яких були придбані в «DarkNet». «Клієнтами ділків були тіньові комерсанти, зокрема в сфері грального бізнесу та шахрайських кол-центрів», — заявили в СБУ.

Telegram Logo

Під час проведення обшуків за адресами адміністрування підпільних пунктів обміну в Солом'янському, Голосіївському та Деснянському районах столиці правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку та мобільні пристрої, з яких здійснювалася підтримка клієнтів і проводилися незаконні обмінні операції з забороненими російськими електронними валютами, готівкові 3 млн в гривневому еквіваленті.

1cf4ad3960b5e098b691fcea8c77fbd8.jpg

Одному з організаторів протиправної схеми слідчі СБУ повідомили про підозру за ст. 200 КК (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їхнього виготовлення).

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності», — йдеться в повідомленні.

Додатково. В СБУ заявили про формування загроз національній безпеці держави в банківській сфері через підвищену комісію на еквайрингові послуги та монопольне становище міжнародних платіжних систем Visa і Mastercard, що підсилює розвиток тіньової економіки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини