Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Дохід рф від енергоносіїв впав до мінімуму за рік через запроваджені санкції — Bloomberg

Санкції проти рф: доходи росії від енергоносіїв впали до мінімум. Фото: finbalance.com.ua

Санкції проти рф: доходи росії від енергоносіїв впали до мінімум. Фото: finbalance.com.ua

У серпні енергетичні доходи росії досягли найнижчого рівня за більш ніж рік через санкції, введені світом проти рф після повномасштабного вторгнення до України. Про це пише Bloomberg.

Видання наголошує, що скорочення доходів було спричинене продажем нафти за зниженими цінами та скороченням поставок газу до Європи.

Quote«Відмова деяких традиційних покупців у Європі купувати російську нафту означає, що рф була змушена продавати нафту зі значною знижкою на азіатських ринках, позбавляючи її повної вигоди від вищих цін. У той же час у серпні спотові ціни на газ у Європі були рекордно високими, а податки на газ, які займають меншу частку в бюджеті рф, не змогли повністю компенсувати зниження доходів від нафти. Крім того російска державна компанія «Газпром» цього літа істотно скоротила експорт газу до Європи, звинувачуючи в обмеженні потоків санкції», — йдеться в повідомленні.

Відповідно до останніх даних, опублікованих російським мінфіном, нафтогазові доходи росії, які складають більше третини національного бюджету, минулого місяця впали до 671,9 млрд рублів ($11,1 млрд), що є найнижчим показником з червня 2021 року. Це майже на 13% менше, ніж у липні. А також нижче на 3,4% порівняно з минулим роком, хоча ціни на нафту марки Urals зросли майже на 10%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Бюджет росії все більше зменшується

Державна казна рф через санкції отримує від нафти і газу все менше й менше.

Однак росію чекає ще один удар по скарбниці — обмеження цін, яке країни Великої сімки планують встановити на російську нафту та нафтопродукти. Хоча президент рф й пообіцяв припинити експорт до країн, які введуть такий захід, обмеження ціни може ще більше збільшити знижку для решти покупців російського палива.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У російському мінфіні вже знайшли своє пояснення падінню нафтогазових надходжень у серпні. Вони стверджують, що все це є результатом правил сплати податків. Російські виробники нафти зазвичай сплачують податок на прибуток за попередній квартал у квітні, липні, жовтні та січні. Тобто це сплата податку додала приріст нафтогазової виручки за липень на 306,3 млрд рублів, а не зменшився показник за серпень.

Коментарі

Всі новини