Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Розробники ПЗ розповіли, як вони вчаться, які інструменти використовують і чого хочуть

Майже 60% всіх респондентів навчилися програмувати на онлайн-ресурсах. Фото: hireukrainiandevelopers.com

Майже 60% всіх респондентів навчилися програмувати на онлайн-ресурсах. Фото: hireukrainiandevelopers.com

Один з найбільших форумів для розробників Stack Overflow опублікував своє щорічне дослідження ринку IT, для якого використані відповіді, отримані від 80 тис. розробників.

Виявилося, що майже 60% всіх респондентів навчилися програмувати на онлайн-ресурсах. Молоді респонденти, як правило, навчаються на онлайн-курсах, форумах і т.п. Розробники старшого віку навчалися більше в школах і по книгах.

razrabotchiki-1.png

70% всіх респондентів і 80% професійних розробників отримали вищу освіту в тій чи іншій формі, причому ступінь бакалавра є найбільш поширеною.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

48% професійних розробників мають вік від 25 до 34 років. Майже половина респондентів 65 років і старше не вважають себе професійними розробниками.

JavaScript дев'ятий рік поспіль названа найбільш часто використовуваною мовою програмування. Для більшості розробників програмування — це веб-програмування. Python поступився місцем SQL і стала третьою за популярністю мовою.

Підписуйтесь на нас в Google News!
razrabotchiki-2.png

AWS (Amazon Web Services) зберігає лідерство в якості найбільш широко використовуваної хмарної платформи, але Google Cloud і Microsoft Azure домоглися значних успіхів в порівнянні з минулим роком.

За даними опитування, найбільше заробляють управлінці (медіанна зарплата в рік $96 000), senior-розробники ($94 000) і SRE-інженери ($84 300).

Додатково. Компанія Google подала позов до київського девелоперу «Нерухомість столиці» і держпідприємству «Український інститут інтелектуальної власності» («Укрпатент») з вимогою достроково анулювати свідоцтво на знак забудовника Nest.

Позов пов'язаний з підрозділом Google, яке теж називається Nest — воно виробляє обладнання для «розумного» будинку.

Коментарі

Всі новини