Президія урядової комісії Росії з цифрового розвитку схвалила перелік рішень на основі «наскрізних технологій»: штучний інтелект, інтернет речей, великі дані та інше. На них країна виділить 46,3 млрд рублів (понад $623 млн) з 2020-го по 2024 рік.
Як повідомило виданню «Коммерсант» обізнане джерело, підтримку нададуть створенню мультиплатформенної операційної системи, яка підтримуватиме процесори, системи розпізнавання на основі штучного інтелекту, платформи для онлайн-освіти та охорони здоров'я, а також російських аналогів сервісів відеозв'язку Zoom і Microsoft Teams.
Глава департаменту грантового фінансування фонду Олексій Бойко розповів, що ця сума передбачатиме гранти, пряме фінансування проєктів, фінансування венчурних фондів і фондів прямих інвестицій, держкорпорацій і компаній з державною участю.
За його словами, обсяг допомоги на впровадження російських рішень у 2020 році складе 2 млрд рублів (понад $27 млн). Підтримку здійснюватимуть у такий спосіб: одержувач повинен внести щонайменше 20% своїх коштів.
За словами заступника генерального директора Softline з роботи з російськими національними проєктами Андрія Шолохова, як свідчить практика реалізації грантових програм, російських аналогів Microsoft Team або Microsoft Office не вийде.
«Найчастіше переможці отримували гранти на розробку систем, в описі яких були чарівні фрази «штучний інтелект» чи «інтернет речей», навіть якщо в самих системах вони були не особливо потрібні», — говорить він, підкреслюючи, всі ризики лягають на комерційні компанії, які будуть власниками технологій.
Контекст. Раніше компанія Facebook представила новий продукт Messenger Rooms, призначений для групових відеодзвінків. Не відстає від неї і Telegram. У середині серпня в месенджері почала працювати альфа-версія відеодзвінків.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Ревізія стану енергетичного сектору після зими та заяв про «енергетичне перемир’я»
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито