IT

Росія витратить $600 млн на «вбивць» Zoom і Microsoft Teams

Фото: unsplash / cwmonty

Фото: unsplash / cwmonty

Президія урядової комісії Росії з цифрового розвитку схвалила перелік рішень на основі «наскрізних технологій»: штучний інтелект, інтернет речей, великі дані та інше. На них країна виділить 46,3 млрд рублів (понад $623 млн) з 2020-го по 2024 рік.

Як повідомило виданню «Коммерсант» обізнане джерело, підтримку нададуть створенню мультиплатформенної операційної системи, яка підтримуватиме процесори, системи розпізнавання на основі штучного інтелекту, платформи для онлайн-освіти та охорони здоров'я, а також російських аналогів сервісів відеозв'язку Zoom і Microsoft Teams.

Глава департаменту грантового фінансування фонду Олексій Бойко розповів, що ця сума передбачатиме гранти, пряме фінансування проєктів, фінансування венчурних фондів і фондів прямих інвестицій, держкорпорацій і компаній з державною участю.

Telegram Logo

За його словами, обсяг допомоги на впровадження російських рішень у 2020 році складе 2 млрд рублів (понад $27 млн). Підтримку здійснюватимуть у такий спосіб: одержувач повинен внести щонайменше 20% своїх коштів.

За словами заступника генерального директора Softline з роботи з російськими національними проєктами Андрія Шолохова, як свідчить практика реалізації грантових програм, російських аналогів Microsoft Team або Microsoft Office не вийде.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Найчастіше переможці отримували гранти на розробку систем, в описі яких були чарівні фрази «штучний інтелект» чи «інтернет речей», навіть якщо в самих системах вони були не особливо потрібні», — говорить він, підкреслюючи, всі ризики лягають на комерційні компанії, які будуть власниками технологій.

Контекст. Раніше компанія Facebook представила новий продукт Messenger Rooms, призначений для групових відеодзвінків. Не відстає від неї і Telegram. У середині серпня в месенджері почала працювати альфа-версія відеодзвінків.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини