Росія скасувала заборону на експорт в Україну бітуму і ряду інших нафтопродуктів

В Україні зараз великий попит на бітум. Фото: «Будівельні матеріали»

В Україні зараз великий попит на бітум. Фото: «Будівельні матеріали»

Уряд РФ санкціонував експорт в Україну мастил і бітуму за спеціальними дозволами Мінекономрозвитку.

Документ доповнює додаток до постанови від 29 грудня 2018 року, де міститься перелік товарів, вивезення яких на територію України здійснюється на підставі дозволів. До нього тепер внесені: бітум нафтовий; інші залишки від переробки нафти або нафтопродуктів, отриманих з бітумінозних порід; суміші бітумні на основі природного асфальту або природного бітуму, нафтового бітуму, мінеральних смол або пеку мінеральних смол.

Також документ виводить ці позиції, а також мастила з-під безумовної заборони на вивезення з Росії в Україну.

Telegram Logo

Контекст. В Україні зараз великий попит на бітум, який широко використовується в дорожньому будівництві. Понад половина бітуму імпортується, вітчизняний виробник фактично один — «Укртатнафта» Коломойського.

З 1 червня 2019-го Росія ввела заборону на вивезення бітуму. В результаті основні поставки імпортного бітуму (до 88%) припадають на Білорусь. Через зростання попиту, а також зниження рівня конкуренції після заборони поставок з РФ, ціни на бітум значно зросли.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
d5ddd08-2.jpg

Джерело: Консалтингова група А-95

Хто отримуватиме дозвіл влади РФ на експорт бітуму в Україніу, і як пов'язано це рішення уряду РФ із зустріччю Віктора Медведчука і Володимира Путіна, що відбулася 6 жовтня, поки не відомо.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини