Facebook Pixel

Росія планувала через суди легітимізувати Януковича в Україні — Данілов

Росія планувала через суди легітимізувати експрезидента Віктора Януковича в Україні. Взяти участь у його поверненні в «легітимне поле» мав колишній голова Конституційного суду Олександр Тупицький. Про це секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов сказав в інтерв'ю «24 каналу».

За словами Данілова, готуватися до повномасштабного вторгнення росії в Україні почали ще з лютого 2021 року, коли було ухвалено перше рішення РНБО, що стосувалося ексголови Конституційного Суду Олександра Тупицького, який мав узяти участь у поверненні Януковича.

Данілов зауважив, що у рф був проєкт його повернення через юридичну процедуру, зокрема, через суди та Окружний адмінсуд Києва, який у грудні 2021 року отримав заяву від президента-втікача про «незаконне усунення» від посади.

Quote«Янукович не має до нашої країни реально жодного стосунку 8 років, але наші суди дивні — вони беруть цю заяву», — сказав Данілов.

Він нагадав, що в січні 2022 року заяву навіть призначили до розгляду.

У РНБО наголосили, що наступним кроком, за задумом рф, мало стати рішення Конституційного Суду на чолі з Тупицьким. «Пан Янукович був би легалізований. Ці плани нам були зрозумілі. Підготовка була проведена дуже-дуже велика», — додав Данілов.

На його думку, «ці судді сьогодні мають давати покази щонайменше Службі безпеки України, але зараз ми перебуваємо в стані війни, і до деяких гауляйтерів ще не доходять руки».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉