Facebook Pixel

ОАСК відкрив провадження за позовом Януковича проти Верховної Ради

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом експрезидента-втікача Віктора Януковича до Верховної Ради України в спорі щодо визнання факту його самоусунення з посади Президента України. Про це у своєму Telegram-каналі повідомила представниця Ради в КСУ Ольга Совгиря.

Зазначається, що суд призначив розгляд справи з викликом сторін на 16.02.2022 року о 10:15. Янукович просить встановити відсутність у Верховної Ради компетенції (повноважень) на ухвалення актів про самоусунення Президента України.

В ухвалі суду зазначається, що адресою для листування з позивачем є місто Ростов-на-Дону (Російська Федерація).

Контекст. Раніше Совгиря повідомляла, що позов подано не до того суду, адже оскарженням актів і рішень Ради займається Верховний суд, а не ОАСК.

Рада ухвалила постанову «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень і призначення позачергових виборів Президента України» 22 лютого 2014 року, коли Янукович втік із країни.

Після втечі Януковича правоохоронці відкрили проти нього до 10 кримінальних проваджень. Янукович фігурує в справах про незаконне заволодіння резиденціями «Межигір'я» та «Сухолуччя», фальсифікацію результатів голосувань за «диктаторські закони», злочини проти майданівців, численні тяжкі економічні злочини та хабарі, замасковані під винагороду за авторські книжки тощо.

24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним за статтею «Державна зрада» й заочно засудив його до 13 років в'язниці. Суддя також оголосив, що сторона обвинувачення довела: Янукович сприяв Росії у веденні агресивної війни проти України.

Подякувати 🎉