Facebook Pixel

Держдума Росії «обнулила» Путіна

Держдума Росії ухвалила закон, який дає змогу президенту РФ Володимиру Путіну балотуватися в президенти у 2024 році.

Відтепер у Росії не враховується кількість президентських строків, які відбув кандидат на посаду до набуття чинності поправок до Конституції.

Законопроєктом внесено зміни до Конституції РФ. Зокрема, ним скасовано частину статті 5.1, у якій йдеться про обмеження кількості строків на посаді президента, які може відбути одна людина.

Президентом РФ може стати громадянин Росії з 35 років, але перед цим обов'язково потрібно прожити в країні 25 років. Кандидат не може мати громадянства іншої країни або посвідку на проживання. Також не можна балотуватися тим, хто в минулому був громадянином іншої країни.

Водночас ця норма не стосується осіб, «які раніше мали громадянство держави, яку було прийнято або частину якої було прийнято до складу РФ відповідно до федерального конституційного закону».

Контекст. Депутати Держдуми Росії в березні 2020 року підтримали пропозицію депутатки Валентини Терешкової щодо обнулення президентських строків, що дозволить чинному президенту Росії Володимиру Путіну знову балотуватися в президенти у 2024 році.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉