Зростання зарплати та переробіток. IT-спеціалісти розповіли про роботу під час карантину

Пандемія COVID-19 суттєво вплинула на світову економіку та бізнес. Українські компанії переживають не найкращі часи. Водночас IT-сектор залишається одним з найстабільніших галузей економіки. Портал DOU провів опитування серед IT-спеціалістів, аби дізнатися, як вони переживають карантин. Айтішники розповіли, що на дистанційній роботі їм найбільше бракує комунікації з колегами.

Понад 92% респондентів працюють віддалено, трохи більше 2% залишилися працювати з офісу. Найбільш невдоволені таким розкладом HR-спеціалісти та рекрутери — з них 20% хочуть повернутися до звичної роботи. Водночас серед розробників назад хочуть тільки 9%.

Трохи більше за девелоперів до офісу хочуть менеджери проєктів та топ-менеджери — 14-15%. Водночас найбільше прагнуть повернутися до офісів ті, хто живе з дітьми.

Майже 20% респондентів зізналися, що вдома їхня продуктивність падає, а 24%, навпаки, впевнені в тому, що вдома вони працюють продуктивніше.

При цьому 12% опитаних починають роботу раніше, ніж в офісі, а закінчують пізніше. Ще 43% ІТ-спеціалістів зізналися, що затримуються з роботою ввечері.

Через овертайми найбільше страджають топ- і проджект-менеджери. А найменше таких серед дизайнерів і сисадмінів.

Понад 16% спеціалістів не отримали допомогу від компаній при переході на дистанційну роботу.

Найбільше пощастило розробникам ігор — лише 2,6% з них не отримали допомогу. Це стало найнижчим показником серед компаній.

При цьому 53,6% респондентів, які займаються розробкою ігор, заявили, що компанії забезпечили їх усім необхідним для переходу на роботу з дому.

Найменше кризу відчули знову ж таки гейм-девелопери — її не помітили 13,3% респондентів. Взагалі не відчули ніяких змін 77,7% опитаних.

Майже кожен третій опитаний зазначив, що компанія втрачає клієнтів, а 16% повідомили про скорочення персоналу. Водночас 54% не помітили жодних змін.

Більш ніж 3% респондентів втратили понад 25% заробітної плати. Ще майже 10% відчули зменшення заробітку, натомість чверть респондентів стали заможнішими через послаблення гривні.

Контекст. Згідно з опитуванням, проведеним Advanter Group спільно з «Українським інститутом майбутнього», великий і малий бізнес за час карантину зазнав суттєвих втрат і оцінює можливе зменшення доходів протягом 2020 року в середньому на 50%. Водночас 28% опитаних очікують зменшення доходів протягом року більш ніж на 60%.

Читати на The Page