Facebook Pixel

Боротьба з «київською хунтою» та державна російська мова: в Україну повернувся Левченко, який втік до Москви

Ексрегіонал Микола Левченко (праворуч) повернувся в Україну: хто він такий. Фото: FB / Олег Курчин

Ексрегіонал Микола Левченко (праворуч) повернувся в Україну: хто він такий. Фото: FB / Олег Курчин

В Україну повернувся колишній член фракції Партії регіонів Микола Левченко, який після перемоги Майдану виїхав на територію Росії й жив у Москві, а з 2015-го перебував у розшуку.

Як написав у своєму Facebook адвокат Олег Курчин, його бюро здобуло перемогу в Європейському суді з прав людини за позовом Левченка проти України. Тепер країна має виплатити йому 1,1 тис. євро компенсації.

Йдеться про позов до прокуратури Київської області, яка не виконала рішення Шевченківського суду щодо закриття справи Левченка (за ч.3 ст. 161 КК «Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності або ставлення до релігії). Суд вирішив, що держзвинувачення не довело наявність зв'язку між публічними заявами Левченка та подіями на території Донецької й Луганської областей у 2014 році, а також створення ним передумов для ескалації збройного конфлікту на Сході країни.

Telegram Logo

У травні 2019-го Держбюро розслідувань зареєструвало кримінальну справу проти співробітника прокуратури, який не закрив справу.

Хто такий Микола Левченко

Свою політичну діяльність Левченко розпочав у 1998 році, коли його обрали депутатом Куйбишевської районної ради Донецька. Пізніше він став депутатом Донецької міськради, а у 2008 році — заступником голови Донецької обласної організації Партії регіонів. З 2012 до 2014 року був народним депутатом України сьомого скликання, головою підкомітету з питань внесення змін до Конституції України та Конституції Автономної Республіки Крим і конституційного законодавства, а також головою Донецької обласної організації Партії регіонів.

Левченко став «відомий» завдяки висловлюванням про те, що російська мова стане другою державною, а також тим, що у 2014 році в Донецьку закликав жителів Донбасу «боротися з київською хунтою та праворадикальними фашистськими угрупованнями».

Представник ОРДЛО від України на мінських переговорах щодо Донбасу Денис Казанський написав на своїй сторінці у Facebook, що «Левченко завжди відрізнявся доволі печерними українофобськими поглядами, називав українську мову «мовою анекдотів» і говорив, що єдиною державною мовою в Україні має бути російська; виступав за федералізацію».

Quote«Саме Микола Левченко 28 лютого 2014 року допоміг Павлу Губарєву озвучити свій «ультиматум» на сесії Донецької міської ради. Після цього в Донецьку почалися заворушення, які пізніше переросли в бойові дії», — написав він.

Після всіх цих подій Левченко втік до Росії, де став виступати на пропагандистських шоу. У 2015 році, під час президентства Петра Порошенка, його оголосили в розшук. Наразі в базі даних МВС (базі розшуку) його немає.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини