Туреччина пригрозила завдати ракетного удару по Греції, якщо та «не зберігатиме спокій» і не припинить мілітаризувати острови Егейського моря. Президент Реджеп Тайїп Ердоган наголосив, що турецькі балістичні ракети Tayfun можуть прилетіти й в Афіни, пише Politico.
Це застереження стало однією із серії войовничих заяв керівництва Туреччини, які воно регулярно адресує своєму союзнику по НАТО — Греції. Посилення риторики проти «сусіда» відбулося на тлі того, що Анкара вважає посиленням військової присутності Афін на грецьких островах Егейського моря неподалік берегової лінії Туреччини.
«Тепер ми почали виробляти власні ракети. Звісно, це виробництво лякає греків. Ви говорите Tayfun — грек лякається й говорить: «Він завдасть удару по Афінах». Завдасть, якщо ви не заспокоїтеся, якщо ви спробуєте купити щось з Америки на острови (мається на увазі з озброєння —
). Така країна, як Туреччина, має зробити щось», — заявив Ердоган під час промови 11 грудня.
Під час виступу він декілька разів застеріг Грецію від закупівлі додаткового озброєння й додав, що «ми можемо раптово прийти одного разу вночі, коли настане час».

Турецька ракета Tayfun: що про неї відомо
Tayfun — балістична ракета малої дальності, над розробленням якої Туреччина працювала декілька років.
Її секретні випробування відбулися 18 жовтня, писав Bloomberg. Снаряд тоді подолав 561 км. Уже 21 числа Ердоган публічно заявив, що його країна має нову балістичну ракету.
«Тепер у нас є «Тайфун», і це наш сигнал. Ми із задоволенням стежимо за цим», — наголосив він.
Грецько-турецькі відносини: нове загострення
Відносини між двома країнами залишаються складними починаючи ще з 1821 року, коли Греція стала незалежною від Османської імперії. З того часу й до сьогодні між Грецією та Туреччиною відбулися чотири великі війни. Ще двічі країни опинялися на межі військового конфлікту через суперечку навколо питань щодо суверенітету та пов'язаних із ним прав в акваторії Егейського моря та повітряного простору над ним (у 1987 та 1996 роках).
Подекуди між країнами спостерігалися періоди потепління, хоча вони й досі не можуть дійти згоди щодо цілої низки питань, як-от морські кордони, протяжність їхніх континентальних шельфів, повітряний простір над Егейським морем і етнічно розділений Кіпр.
Одне зі свіжих загострень відбулося в травні цього року. Тоді Ердоган заявив, що прем'єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса для нього «більше немає». Турецький лідер звинуватив колегу в спробі заблокувати продаж винищувачів F-16 Анкарі під час його останнього візиту до США.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також