Народні депутати на позачерговому засіданні парламенту 255 голосами схвалили застосування особливої процедури при розгляді закону про банки, або так званого «антиколомойського», в другому читанні. Його головне положення — неможливість ексвласників націоналізованих банків (насамперед Приватбанку) повернути собі фінустанови.
Варто зазначити, що особлива процедура передбачена законом про внесення змін до регламенту Верховної Ради для тих випадків, коли до законопроєкту подали в п'ять разів більше поправок, ніж статей або пунктів, які містяться в початковій редакції документа.
Контекст. Рада прийняла в першому читанні проєкт закону №2571-д, що блокує претензії до держави з боку колишніх власників комерційних банків, які було націоналізовано або направлено на ліквідацію під час так званого «банкопаду» 2014-2016 років.
Після цього депутати внесли до законопроєкту понад 16 тис. правок. Фінансовий комітет Верховної Ради нещодавно закінчив їх розгляд.
Перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко 13 квітня заявив, що Рада зможе приступити до розгляду законопроєкту про банки в другому читанні у скороченому режимі після великодніх свят. Напередодні стало відомо про те, що деякі фракції та групи депутатів не монобільшості готуються до оскарження закону про банки.
Варто зазначити, що прийняття цих законів відкриває шлях черговій програмі МВФ щодо кредитування України в умовах глобальної рецесії та наближення економічної кризи.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства