Facebook Pixel

Рада попередньо погодилася скоротити кількість депутатів з 450 до 300

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт, поданий президентом, який скорочує кількість народних депутатів до 300 і передбачає пропорційну виборчу систему.

За проєкт закону №1017 «Про внесення змін до статті 76 і 77 Конституції України» на засіданні у вівторок проголосували 236 народних депутатів, передає «Інтерфакс-Україна».

Президент України Володимир Зеленський пропонує скасувати норму Конституції стосовно того, що депутатом може бути лише людина, яка володіє державною мовою.

Законопроєктом також передбачено, що Верховна Рада, обрана до набрання чинності цим законом, продовжує виконувати свої обов'язки до наступних виборів народних депутатів України.

Контекст. Зеленський запропонував змінити Конституцію в частині зменшення складу Верховної Ради і закріплення пропорційної виборчої системи законопроєктом №1017, який він визначив як невідкладний.

У грудні зменшення кількості депутатів Верховної Ради з 450 до 300 і пропорційна система виборів до парламенту визнані Конституційним судом України конституційними.


Згідно з процедурою розгляду конституційних змін, на наступній черговій сесії Рада може розглянути законопроєкт для прийняття в цілому. Для цього буде потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв.

Подякувати 🎉