Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Суд визнав, що Рада НБУ перевищила повноваження при оголошенні догани Рожковій

Рада НБУ перевищила повноваження при оголошенні догани Рожковій. Фото: facebook.com/ekrozhkova

Рада НБУ перевищила повноваження при оголошенні догани Рожковій. Фото: facebook.com/ekrozhkova

Верховний суд визнав, що Рада Національного Банку перевищила повноваження при оголошенні догани першій заступниці голови НБУ Катерині Рожковій у жовтні 2020 року. Про це повідомила Рожкова на своїй сторінці у Facebook.

Quote«… жодний нормативний акт, у тому числі й Регламент, не наділив Раду НБУ повноваженнями здійснювати дисциплінарне провадження чи притягувати будь-кого до якогось із видів юридичної відповідальності…», — йдеться у рішенні суду.

Відтак, Верховний суд заявив, що покарання не потребує спростування судом.

Quote«…а оскаржуване рішення Ради НБУ … першому заступнику Голови Національного банку України оголошено догану, через порушення нею трудової дисципліни, ухвалено з перевищенням повноважень, оскільки відповідний орган не наділений правом на здійснення контролю за дотриманням дисципліни членами правління НБУ та накладення на них стягнень…», — додали у суді.

Контекст. На початку жовтня 2020 року в Раді НБУ оголосили догану Рожковій і Сологубу та висловили їм недовіру. Як пізніше заявила сама Рожкова, причиною догани стали коментарі виданню KyivPost для публікації про Нацбанк.

2 квітня ОАСК скасував рішення Ради НБУ про догану і висловлення недовіри першому заступнику голови правління НБУ Катерині Рожкової й заступнику голови правління НБУ Дмитру Сологубу.

У НБУ тоді заявили, що оскаржать скасування догани Рожкової й Сологуба.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини