Facebook Pixel

ProZorro повернула відкриті торги з аукціонами з 19 травня

Відкриті торги на ProZorro відновлюються з 19 травня 2023 року й за замовчуванням проходитимуть із трираундовим аукціоном.

Про це компанія повідомила на сайті з посиланням на постанову уряду.

Правила аукціонів залишаються незмінними:

  • кожен учасник має 3 кроки на пониження своєї ціни;
  • останній крок може зробити той, хто надав найнижчу ціну в пропозиції.

Кабмін тимчасово скасував трираундові аукціони у відкритих торгах на ProZorro із січня 2023 року, аби забезпечити рівні права учасників під час зимових блекаутів.

Quote«Ми чекали на повернення аукціонів у ProZorro. У закупівлях, де є конкуренція між багатьма постачальниками, цей механізм спонукатиме бізнес активно змагатися між собою та пропонувати державі найвигідніші ціни», – коментує директор ДП «Прозорро» Микола Ткаченко.

Водночас, згідно з постановою, замовник самостійно приймає рішення провести відкриті торги без аукціону, якщо є обґрунтування цього рішення. Опціональність аукціонів на ProZorro дає змогу гнучко реагувати на форс-мажори, викликані війною. Також це відповідає рекомендаціям Світового банку щодо публічних закупівель.

За відсутності трираундового аукціону перемагатиме учасник, який одразу подав найнижчу ціну.

У ProZorro нагадали, що з 19 травня набули чинності й інші важливі зміни в правилах публічних закупівель на час воєнного стану:

  • Держаудитслужба України відтепер може моніторити прямі договори, щоб контролювати, чи правомірно замовники укладають прямі контракти замість проведення процедур у ProZorro;
  • у закупівлях зможуть брати участь компанії, активи яких передано до АРМА;
  • закупівлі за кредитні кошти міжнародних організацій можуть проводитися в ProZorro з урахуванням додаткових умов і вимог цих організацій.

З 30 червня ProZorro почне проводити закупівлі за правилами Світового банку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉