Прокуратура Києва та СБУ затримали сім осіб-учасників групи «чорних» реєстраторів, які організували схему заволодіння нерухомістю та завдали шкоди в особливо великому розмірі. Про це повідомила прокуратура Києва.
Відібране злочинцями майно перебувало як у державній, так і в комунальній та приватній власності.
Троє з затриманих виявилися організаторами схеми, четверо — виконавцями, при цьому серед них — двоє адвокатів та колишній керівник органів юстиції Києва, зазначили в прокуратурі.


Фото: пресслужба прокуратури Києва
Протягом 2017-2019 років, за даними слідства, учасники злочинної групи заволоділи земельними ділянками, житловими та нежитловими приміщеннями на загальну суму близько 1,5 млрд грн.
Для перереєстрації майна вони використовували підроблені документи і електронні ключі доступу до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.
Щоб приховати сліди злочину, учасники групи подавали позови до суду, використовуючи завідомо підроблені документи, наприклад, договори позики.

Фото: пресслужба прокуратури Києва
За сприяння суддів у Донецькій та Херсонській областях зловмисники отримували позитивні рішення по цивільних справах, на підставі яких і перереєстрували нерухомість на інших фіктивних власників.
Правоохоронці 17 серпня провели за місцем роботи і проживання фігурантів, у судах та за місцем проживання кількох суддів 30 одночасних обшуків.
Слідчі дії проводяться на території Києва, Київської області та Херсона. У фігурантів вилучено підроблені документи, штампи, печатки підприємств, гроші та інші речові докази. Серед вилучених документів, судячи з фото прокуратури, — «трудова книжка» так званої «ДНР» і «членський квиток громадського руху» звідти ж.

Фото: пресслужба прокуратури Києва
Підготовлено повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 366 і ч. 2 ст. 364 КК. Встановлені збитки державі та територіальній громаді Києва до 121 млн грн, фізичній особі у розмірі 21 млн грн, слідчі дії тривають.
«Система «чорних» реєстраторів — одне з п'яти найбільших джерел корупції в Україні. Кажу про це на всіх рівнях вже 2,5 роки», — прокоментував спецоперацію генпрокурор Юрій Луценко.

Фото: пресслужба прокуратури Києва
Він зазначив, що вилучені документи в ході обшуків документ дозволять у подальшому довести також роль суддів в ухваленні потрібних рейдерам рішень.