Facebook Pixel

Приватбанк закриє сотні відділень та скоротить тисячі працівників

Згідно з новою стратегією, яку 11 серпня ухвалив Кабінет міністрів, Приватбанк має до приватизації значно скоротити чисельність своїх працівників та кількість відділень. Ці кроки допоможуть установі зменшити витрати та привести банк до цільової моделі «хорошого» банку, який і буде згодом приватизований, пише РБК-Україна.

Так, у новій стратегії вказано, що до 2024-го у «хорошого» банку має бути 1250 відділень і близько 15,5 тис. працівників. З огляду на те, що ці показники станом на 1 липня становили 1547 та 21,6 тис. відповідно, Приватбанку доведеться позбутися більш як 300 відділень та понад 6 тис. осіб персоналу. Операційні витрати мають скоротитися до 8,3 з 11,4 млрд грн.

Як випливає з офіційних документів, дев’ять членів наглядової ради сукупно отримали понад 39 млн грн зарплатні. Враховуючи, що в Україні на період з квітня до грудня заборонялося нараховувати членам наглядових рад банків понад 10 мінімалок (тобто 47 230 грн), більшу частину своїх зарплат вони отримали з січня по березень та з жовтня по грудень. На їхній проїзд та проживання банку довелося витратити додатково ще 3,7 млн грн.

Профспілка банку, ознайомившися з новою стратегією, звернулась із проханням не звільняти працівників. Натомість вона запропонувала оптимізувати витрати шляхом скорочення витрат на інші статті, серед яких утримання автопарку, охорони та фінансування піару та роботи зі ЗМІ. Так, за даними профспілки, банк на початку пандемії витратив $100 млн на закупку транспортних засобів.

Додатково. У грудні 2016 року уряд України націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови більше 155 млрд грн. Приймаючи таке рішення, уряд посилався на пропозицію Нацбанку і ексакціонерів банку (в 2016 році найбільшими були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов). Колишні власники втратили всі свої акції і вважають націоналізацію незаконною, а банк і держава вимагають від них відшкодування збитку в судах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉