Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Приватбанк виставлять на продаж — НБУ

Україна планує приватизувати Приватбанк. Фото: УНІАН

Україна планує приватизувати Приватбанк. Фото: УНІАН

Державний Приватбанк планують приватизувати. Про це глава Національного банку Кирило Шевченко заявив в інтерв'ю GlobalCapital, додавши, що частка держави на банківському ринку України через п'ять років повинна знизитися з 55% до 25%.

«Наш банківський сектор має значний потенціал для міжнародних інвесторів. Ми сподіваємося, що найближчим часом міжнародні банківські групи придбають частки в українських держбанках. Згідно з нашими планами, скоро на продаж буде виставлено найбільший банківський актив України — Приватбанк. Ми вважаємо, що приватизація банку, якому належить 20% українського банківського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, в тому числі з США і ЄС».

Кирило Шевченко

Кирило Шевченко

голова Національного банку України

Шевченко також додав, що наразі проходить близько 100 судових справ з ексвласниками Приватбанку Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим і НБУ продовжує підтримувати стратегію фінустанови. Керівник регулятора також висловив надію, що до кінця 2021 року судові справи будуть дозволені і можна буде зосередитися на стягненні активів.

У грудні 2016 року уряд України націоналізував Приватбанк і вклав в капітал фінустанови більш 155 млрд грн. Приймаючи таке рішення, уряд посилався на пропозицію Нацбанку і ексакціонерів банку (в 2016 році найбільшими були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов ). Колишні власники втратили всі свої акції і вважають націоналізацію незаконною, а банк і держава вимагають від них відшкодування збитку в судах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Нещодавно Приватбанк подав скаргу на постанову Шостого апеляційного суду, який зупинив розгляд справи, де Коломойський оскаржує його націоналізацію. Верховний суд відкрив відповідне касаційне провадження.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини