Facebook Pixel

Приватбанк втримав частку «поганих кредитів» для МСБ на рівні 5,5% попри вторгнення

За рік повномасштабного вторгнення Приватбанк погіршив NPL – рівень кредитів, що не працюють, – у сегменті малого та середнього бізнесу з 1,8% до 5,5%. Проте навіть попри падіння цей показник не опустився нижче за «довоєнний» NPL в інших українських банків, заявив в інтерв’ю The Page Євген Заіграєв, член правління Приватбанку з питань малого та середнього бізнесу.

Він нагадав, що левова частка проблемних кредитів «Привату» залишилася «в спадок» після націоналізації в грудні 2016 року. Йдеться про так званий «токсичний» портфель кредитів, за якими йдуть судові справи.

За новими кредитами «поведінка та якість вражаюче добра» навіть на шістнадцятому місяці повномасштабної війни. NPL портфеля кредитів мікро- та малого бізнесу складає 5,5%. Приблизно 80% приросту «поганих» кредитів — це кредити клієнтів з окупованих територій, стверджує Заіграєв

Quote«Це люди, які не можуть платити фізично. Та навіть із них майже половина (48%) платить, тому що виїхали та релокували бізнес», — уточнив він.

Не збільшувати кількість кредитів, що не працюють, допомагає передусім державна програма доступного кредитування «5-7-9%».

Quote«Клієнти самі зацікавлені регулярно сплачувати за таким кредитом: у разі прострочення він уже не покривається програмою», — підкреслив Євген Заіграєв.

Також працює програма державних портфельних гарантій.

Quote«Ви спитаєте, чи платить держава за проблемними кредитами. Так, платить», — додав він.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉