Facebook Pixel

Прибуток українських банків за минулий рік зріс до 60 млрд грн

Минулого року банківський сектор, за попередніми даними, збільшив свій прибуток до 60 млрд грн, що майже втричі більше, ніж 2018 року. Лідером за прибутками став Приватбанк, який збільшив їх майже у три рази — до 32,6 млрд грн.

Як повідомила перша заступниця глави Нацбанку Катерина Рожкова, даний показник став новим історичним рекордом. Також вона зазначила, що це реальний чистий прибуток банків, з цієї суми лише 12% інвестовано за ОВДП.

Також, за словами Рожкової, кількість збиткових банків минулого року зменшилася майже у два рази — до шести фінустанов.

Крім того, показник ROE (віддача на капітал) українських банків перевищив загальноєвропейський показник — 7%, досягнувши позначки у 34,2%. Цей показник також вище за показники сусідніх країн: Угорщина – 18%, Румунія – 17%, Чехія – 16%.

Висока операційна ефективність та зниження вдвічі, до 12 млрд грн, відрахувань у резерви стали основними причинами зростання прибутку банків. За словами Рожкової, головні проблеми, які треба вирішити – це підвищення операційної ефективності Ощадбанку та Укрексімбанку. На її думку, цьому мають посприяти нові наглядові ради.

Заступниця глави НБУ зазначила, що високий прибуток банків – тимчасове явище, адже через сповільнення інфляції зменшуватимуться відсоткові ставки, а це означає, що знизиться й відсоткова маржа банків. А розвиток конкуренції серед банків призведе до більш зваженого формування ціни на продукти та послуги.

Контекст. За підсумками 2018 року платоспроможні банки отримали 21,7 млрд грн чистого прибутку.

Додатково. 2019 року було здійснено трохи більше 5 млрд операцій з використанням платіжних карток на загальну суму 3,5 трлн грн. Минулого року у порівнянні з 2018-м таких операцій було більше на 29%, їхні обсяги теж збільшилися на 24%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉