Мобільний оператор «Київстар» до 2025 — 2027 років може відмовитися від роботи з технологією мобільного зв'язку третього покоління (3G) для підвищення ефективності роботи мереж. Про це повідомив президент компанії Олександр Комаров на пресконференції, передає «Інтерфакс».
«Питання, яке так чи інакше стоїть у всіх операторів, це ефективне управління технологіями та спектром у довгостроковій перспективі. Нам треба наразі замислюватися. Ми не маємо наміру робити цього в найближчій перспективі, оскільки немає потреби, але в горизонті 2025 — 2027 років нам треба ухвалювати рішення щодо скорочення кількості технологій, і, найімовірніше, жертвою буде технологія 3G. Для підвищення ефективності управління та утилізації спектра», — заявив Комаров.
У компанії вважають, що максимальна реалізація потенціалу технології четвертого покоління (LTE Advaned Pro) в Україні можлива протягом наступних трьох — чотирьох років.
Президент компанії «Київстар» також наголосив на зацікавленості оператора в купівлі частот у спектрі 2100 МГц та 2300 МГц, для того, щоб забезпечити ефективний стабільний розвиток.
«Цей спектр має бути технейтральним, аби ми могли на свій розсуд використовувати його під різні технології. Це 2100 та 2300 МГц. Цей спектр є у регулятора, ми заявили свою готовність і зацікавленість у цьому спектрі», — пояснив Комаров.
5G в Україні
Комаров розповів, що в Європі з боку держави та бізнесу є певні розчарування у 5G, оскільки немає хороших кейсів та попиту в b2b та b2c сегментах. Є окремо взяті країни Південно-Східної Азії, особливо Китай, де 5G стала частиною національної програми й держава інвестує у своїх вендорів техніки. У США 5G, за словами Комарова, може стати альтернативою розвитку мереж провідного інтернет-доступу.
«З точки зору комерції ми бачимо ідеальний сценарій у тому, щоб досягти хоча б 20% проникнення девайсів у базу. На сьогодні проникнення 5G телефонів у базу становить лише 1,5%. Тому якогось економічного сенсу розвивати немає. Але ми готуємося», — пояснив Комаров.
Нині, за його словами, оператор завершує тендер на реалізацію 5G-Core-мережі та оновлює рішення щодо 5G-ready-мережі.
Контекст. На засіданні Кабміну 4 серпня було ухвалено рішення щодо перенесення проведення тендера на видачу ліцензій на користування радіочастотами 5G. З жовтня цього року його перенесли на лютий 2022 року. Визначення переможців і видача ліцензій замість грудня 2021-го відбудеться у квітні 2022 року. Причина відтермінування полягає в недостатньому бюджетному фінансуванні.
Восени 2019 року в Мінцифри розповіли, що мобільний зв’язок 5G в Україні з’явиться за три роки. У листопаді минулого року Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо впровадження в Україні системи мобільного зв'язку п'ятого покоління 5G.
Раніше повідомлялося, що впровадження 5G обійдеться мобільним операторам $1,2 млрд.
У квітні 2019 року Південна Корея та США з різницею в кілька годин першими запустили 5G, випередивши в перегонах за новий ринок Китай і Японію. Саме тоді, але в іншій точці світу (у Міннеаполісі та Чикаго), 5G достроково запустила американська компанія Verizon. У червні 5G запустила Велика Британія. А вже в липні мережа нового покоління з'явилася в Німеччині. У червні держава Монако також стала першою країною в Європі, повністю покритою мережею 5G.