Facebook Pixel

Працівники, які були прийняті на роботу після 18 травня, можуть мати бронь: деталі

Ухвалена 22 листопада постанова Кабміну передбачає можливість бронювання від мобілізації тих, хто був влаштований на роботу й після 18 травня 2024 року.

Про це повідомляє компанія kadroland.

Як попередньо пояснював народний депутат Богдан Кицак, нова законодавча вимога передбачає, що працівники можуть отримати бронювання лише за умови працевлаштування на підприємстві до 18 травня 2024-го.

Відповідний коментар нардепа зранку також дав і The Page.

Однак за словами kadroland, ані сама урядова постанова № 1332, ані затверджена нею нова редакція Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час не містять подібних норм.

Компанія стверджує, що єдина норма, де згадується 18 травня, це п. 12 Порядку бронювання.

Quote«Кількість військовозобов’язаних працівників враховується станом на 18 травня 2024 р., у разі збільшення чисельності військовозобов’язаних працівників у відповідному державному органі, на критично важливому підприємстві, у критично важливій установі — станом на дату подання списків, зокрема для тих, які утворені після 18 травня 2024 року», — йдеться в документі.

Однак, як зазначає kadroland, відповідна норма стосується визначення чисельності осіб, яких можна забронювати. Разом з тим вона жодним чином не обмежує працівників, яких прийняли на роботу після 18 травня 2024-го, у праві на бронювання.

Що відомо про зупинку бронювання працівників від мобілізації

9 жовтня 2024 року Кабінет Міністрів поставив бронювання працівників на паузу до 15 листопада.

До цього дня держадміністрації регіонів разом з ТЦК мали провести аудит рішень про визначення критичних підприємств і установ.

Також до 20 листопада Мінекономіки має проаналізувати дані аудиту і підготувати інформацію для Кабміну.

У зв’язку з цим провідні бізнес-асоціації України закликали відновити визначення критичності для підприємств та розблокувати бронювання працівників.

Своєю чергою у Міністерстві цифрової трансформації розповіли, що процедура і критерії бронювання через портал «Дія» працівників критичних підприємств стоїть на паузі щонайменше до розгляду результатів аудиту переліку таких компаній в уряді.

Воно не буде відновлено з 15 листопада, як сподівався бізнес. Найближча можлива дата – 20 листопада.

15 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, усі бронювання працівників від мобілізації з 1 грудня будуть здійснюватися через «Дію», а критерії критичності підприємства погоджуватимуть Міністерство оборони й Міністерство економіки.

22 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив нові критерії бронювання військовозобов’язаних працівників, які запрацюють з 1 грудня 2024 року.

Подякувати 🎉