Facebook Pixel

Деякі українці втратять бронювання від мобілізації

Нова законодавча вимога передбачає, що працівники можуть отримати бронювання лише за умови працевлаштування на підприємстві до 18 травня 2024 року. Особи, які були прийняті на роботу після цієї дати, не матимуть права на відстрочку. Про це заявив народний депутат Богдан Кицак в ефірі «Київ24», роз’яснюючи нову постанову Кабінету Міністрів щодо бронювання працівників підприємств та організацій.

За його словами, в Україні введено нову норму, яка суттєво змінює умови бронювання працівників підприємств. Тепер для збереження цього статусу недостатньо, щоб працівник отримував заробітну плату на рівні 20 тисяч гривень і працював на підприємстві, яке має статус критичного. Додатковою умовою стало те, що працівник мав бути офіційно працевлаштований на підприємстві до 18 травня 2024 року — дати набрання чинності новим Законом про мобілізацію.

Це означає, що працівники, які почали працювати після цієї дати, навіть якщо раніше отримали бронь, тепер втрачають таку можливість. Як зауважив народний депутат, це вплине на значну частину заброньованих осіб, адже їхня кількість зросла з 900 тисяч до 1,5 мільйона. Багато з них можуть втратити статус заброньованого.

Він додав, що ці вимоги є однаковими як для державних, так і для приватних підприємств.

Quote«Єдине виключення становлять ті державні структури або приватні підприємства, що працюють у галузі ОПК та займаються виробництвом зброї», — наголосив Кицак.

Він зазначив, що зміни до правил бронювання також мали на меті вивести заробітні плати, частина яких виплачується «в конвертах», з тіні. Народний депутат уточнив, що за цією постановою Кабміну забронювати або отримати відстрочку можуть лише 50% працівників, які працюють в БЕБ, ДБР, Національній поліції, прокуратурі та НАБУ. Кицак підкреслив:

Quote«Але міністр оборони України має повноваження своїм окремим розпорядженням збільшити кількість працівників, яких можна забронювати, до 100%».
Подякувати 🎉