Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Польща побудує до 2025 року термінал ЗПГ на 13 млрд кубометрів через відмову РФ постачати газ

Польща побудує до 2025 року термінал ЗПГ на 13 млрд кубометрів. Фото: esfccompany.com

Польща побудує до 2025 року термінал ЗПГ на 13 млрд кубометрів. Фото: esfccompany.com

Польща більше не купуватиме газ у російської сторони, оскільки газова інфраструктура дає змогу купувати газ із різних напрямків. До 2025 року країна буде здатна отримувати 13 млрд кубометрів ЗПГ.

Про це заявив представник уряду Польщі зі стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський.

Із жовтня 2022 року частково запрацює газопровід Baltic Pipe, що сполучає норвезькі родовища з польською газопровідною системою. Його проєктна потужність становитиме майже 10 млрд кубометрів щорічно. Максимально використовувати газопровід можна буде із січня 2023 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Gaz-System також розширює термінал ЗПГ у Свиноуйсьці. Перший етап розширення позаду. Ми можемо приймати більше кораблів із січня. Торік ми прийняли 35 газовозів, цього року їх буде 54, можливо, більше. Триває розширення третього резервуара та другого причалу. Після завершення інвестицій, які заплановано на кінець наступного року, ми збільшимо можливість приймання суден до 75», — поінформував президент Gaz-System Томаш Стемпень.

Компанія також працює над будівництвом плавучого термінала ЗПГ у Гданську. Спочатку завершення будівництва планували до кінця 2027 року, але на тлі геополітичного загострення його планують прискорити до 2025 року.

«Термінал і супутня інфраструктура коштуватимуть кілька сотень мільйонів або 1 млрд злотих, залежно від того, коли ми укладемо контракт на роботи», — сказав Стемпень.

Зрештою обидва термінали у Свиноуйсьці та Гданську зможуть приймати 130 суден щорічно, що відповідає обсягу 13 млрд кубометрів газу.

Крім того, Gaz-System розширює систему передачі, включно зі з'єднанням між Польщею та сусідніми країнами. У період із 2016 до 2023 року інвестиційні витрати компанії становитимуть 20 — 21 млрд злотих. Завдяки реалізованим проєктам Польща має можливість диверсифікувати постачання газу.

Раніше Петро Наїмський заявив, що влада Польщі не сплачуватиме за газ із Росії в рублях, зазначивши, що країна готова до можливих ризиків.

27 квітня 2022 року стало відомо, що «Газпром» повністю зупинив постачання газу болгарській компанії «Булгаргаз» і польській PGNiG через несплату в рублях. У разі несанкціонованого відбору російського газу з транзитних обсягів до третіх країн постачання для транзиту буде скорочено на цей обсяг, заявили в холдингу.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини