Польський президент Анджей Дуда заявив, що вчорашні «прильоти» на територію села Пшеводув у Люблінському воєводстві, були нещасним випадком. Він наголосив, що Варшава не виявила жодних ознак навмисного нападу, пише видання wgospodarce.pl.
Він також допустив, що ракета, яка поцілила в зерносушарню та вбила двох людей, з великою ймовірністю могла бути випущена українською стороною задля відбиття ворожої атаки.
«Ніщо, абсолютно ніщо не вказує на те, що це був навмисний напад на Польщу. Те, що сталося, — те, що ракета впала на нашу територію, — було ненавмисно… Хто запустив цю ракету? На цю мить ми не маємо доказів того, що цю ракету запустила російська сторона. Є велика ймовірність, що це була ракета, яка використовувалася для протиракетної оборони, тобто її використовували Збройні сили України», — заявив Дуда.
Він наголосив, що провина за вчорашній інцидент цілковито лежить на росії. Російське окупаційне військо випустило по Україні майже 100 ракет різних типів, країна мала оборонятися.
Дуда додав, що на місці події досі тривають слідчі дії.
Контекст. Раніше цього дня видання Reuters від власних джерел дізналося, що президент США Джо Байден повідомив союзникам по G7 і НАТО, що причиною вибуху в Польщі стала українська ракета системи протиповітряної оборони.
Яка саме ракета впала в Польщі, наразі точно не відомо. За словами Дуди, це могла бути ракета С-300 російського виробництва. Польське видання Polsat News із посиланням на опитаних експертів допускає, що в польське прикордонне село прилетіла російська крилата ракета Х-101. Під час масованого ракетного удару 15 листопада ворог запускав по Україні «Калібри» з Чорного моря та ракети Х-101 і Х-555 — з Каспію й Ростовської області. Журналіст видання додав, що неподалік місця вибуху на українській землі є об'єкти, які рф могла вибрати цілями удару.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист