Facebook Pixel

З Bentley та Rolls-Royce під «податок на розкіш» потраплять навіть Toyota RAV4 і Hyundai Tucson

Податок на дорогі авто: межу розкоші знизять майже вдвічі. Фото: Андрій Метельов

Податок на дорогі авто: межу розкоші знизять майже вдвічі. Фото: Андрій Метельов

В Україні «податком на розкіш» називають фіксований податок у розмірі 25 тис. грн на рухоме та нерухоме майно. До переліку цього майна входять, наприклад, квартири площею від 300 квадратних метрів і автомобілі вартістю понад 375 мінімальних заробітних плат, тобто 2,2 мільйона гривень.

Так от, наступного року Міністерство економіки України планує значно знизити ціновий поріг автомобільної частини «податку на розкіш».

Фіскали вважають, що державна скарбниця недоотримує мільйони гривень через несумлінних платників податків. Мовляв, у нас послідовно зростає мінімальна заробітна плата, але податків на автомобілі українці сплачують усе менше й менше.

Telegram Logo

Зрештою депутати Верховної Ради ухвалили в першому читанні розроблений Кабміном законопроєкт № 5600 (проєкт закону про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень). Зокрема, він передбачає зменшення порогу з 375 одразу до 200 мінімальних заробітних плат (з 2,2 до 1,2 млн грн) за того самого вікового цензу авто — не більш як 5 років. Тобто під щорічний 25-тисячний податок замість продукції преміумних марок на кшталт Bentley та Rolls-Royce потраплять навіть сімейні компакти, включно з бестселером вітчизняного ринку останніх років Toyota RAV4.

Коментарі

Всі новини