Facebook Pixel

Google стягуватиме 24% податок із YouTube-блогерів: як цього уникнути українцям

Компанія Google хоче ввести податок на дохід, який YouTube-блогери отримали від переглядів у США. Розмір податку складе 24%. Щоб уникнути його, доведеться надати сервісу Google AdSense податкову інформацію.

Google планує ввести оподаткування у червні цього року. Однак блогери, які не проживають на території Штатів, можуть уникнути податку, повідомили у компанії.

Оподатковуватися буде прибуток від переглядів реклами, сервісу Premium, cуперчату та спонсорства.

Блогери повинні до 31 травня надати податкову інформацію рекламного сервісу Google AdSense. Якщо ж між країною, де проживає блогер, та США є угода про уникнення подвійного оподаткування, то можна буде уникнути податку. Загалом розмір податкової ставки варіюється від 0 до 30%.

Способи уникнути податку від Google

Якщо користувач не надасть AdSense податкову інформацію до кінця травня, всі його доходи від YouTube будуть автоматично обкладатися податком за ставкою до 24%. Тобто податок буде утримуватися з усієї суми, а не тільки з доходу, який отриманий за рахунок перегляду контенту в США.

  • автори, які проживають за межами США, і надали компанії податкову інформацію. Ставка, за якою буде стягуватися дохід, згенерований у США, залежатиме від того, чи укладено між країною проживання автора і США угоду про уникнення подвійного оподаткування;
  • автори, які проживають у США, зможуть уникнути податку, якщо надали компанії дійсну податкову інформацію. Більшість авторів із США вже відправили компанії свої дані.

Податковий збір Google пов'язаний зі змінами у законодавстві США, згідно з якими компанія зобов'язана брати податки з доходів авторів каналів від американських глядачів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉