«Південний машинобудівний завод» імені А. М. Макарова ініціює внесення до Верховної Ради України законопроєкту про корпоратизацію державних підприємств космічної галузі.
«Утім, законопроєкт не створює загрози прихованої або безконтрольної приватизації корпоратизованих підприємств, оскільки зберігається її законодавча заборона», — повідомляє пресслужба «Південмашу».
Програму корпоратизації космічної галузі «Південмаш» готує разом із фахівцями Державного космічного агентства та Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України.
Очікується, що корпоратизація підприємства стабілізує фінансовий стан і створить умови для пошуку стратегічного інвестора.
«Південмаш» планує інтегруватися в міжнародну кооперацію з виробництва ракетно-космічної техніки. На цьому шляху на підприємстві бачать два варіанти розвитку.
Перший передбачає розвиток співробітництва України передусім з Європейським космічним агентством, а також з NASA.
Другий — залучення в космічну промисловість стратегічних інвесторів з-поміж провідних світових виробників ракетно-космічної техніки. Водночас як стратегічні інвестиції слід розглядати не тільки й не стільки гроші, а насамперед включення підприємства у внутрішню корпоративну виробничу кооперацію інвестора.
Корпоратизація — зміна організаційно-правової форми підприємства будь-якого виду власності (у разі «Південмашу» — державної) на акціонерне товариство.
Результатом корпоратизації є створення державних корпорацій (або корпорацій на інших державних рівнях, як-от муніципальні корпорації), де уряд зберігає контрольний пакет акцій.