Міністр економіки Петрашко звинуватив Нацбанк у «надмірній жорсткості» і роботі проти економіки

Міністр економіки Ігор Петрашко вважає, що Нацбанк веде надмірно жорстку монетарну політику на шкоду економіці. Фото: УНІАН

Міністр економіки Ігор Петрашко вважає, що Нацбанк веде надмірно жорстку монетарну політику на шкоду економіці. Фото: УНІАН

Інфляція на рівні 11,6%, що визначена в прогнозі уряду, не несе загрози макроекономічній стабільності, а дозволить розраховувати на більш швидке відновлення економіки України. Проте Національний банк веде надмірно жорстку монетарну політику на шкоду економіці, обмежуючи інфляцію й прогнозуючи її на рівні 6%.

Таку думку висловив журналістам міністр економіки Ігор Петрашко, додавши, що розбіжності з регулятором є не тільки щодо рівня інфляції, а й прогнозу курсу гривні, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Що стосується ВВП країни, який визначений 2020 року на рівні 4,8%, то підстав для того, щоб змінити прогноз, зараз немає.

«Зараз ми не оновлюватимемо макропрогноз. Ми вважаємо, що наші розрахунки мають право здійснитися. Найголовніше — обсяг ВВП і зайнятість. Загалом поки що ми бачимо, що за ВВП рухаємося в нашому фарватері. Проте вважаємо, що будуть деякі розбіжності щодо інфляції та курсу гривні. І це не дрібні, а важливі теми, які ми моніторимо».

Ігор Петрашко

Ігор Петрашко

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Він додав, що курс гривні останнім часом зміцнився і зараз далекий від того, який закладено до держбюджету, — з 29,5 грн за долар до 26,7 грн за долар. Петрашко також нагадав, що уточнювати макропрогноз можна двічі на рік.

Quote«Якщо буде очевидною помилка щодо прогнозу інфляції або курсу, то необхідно буде вживати компенсаторних заходів для бюджету», — додав міністр економіки.

Контекст. На початку квітня Кабмін оновив свій макропрогноз, згідно з яким рівень інфляції в країні підвищився із затверджених раніше 5,5% до 11,6%. Проте у Нацбанку оптимістичніший сценарій: регулятор погіршив прогноз інфляції з 4,8% лише до 6%. У будь-якому разі це залишається в рамках його цільового прогнозу 5% ± 1 процентний пункт.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Чи варто відкривати бізнес у житлових будинках

Комерційні приміщення у складі ЖК стають новою дохідною стратегією українців. Відкрити свою справу там, де є цільова аудиторія, що зростає, підготовлено всі комунікації та продумано технічні характеристики приміщень, стає практичним вибором все більшої частини українців. The Page розпитало забудовників, як вони готують приміщення під бізнес у ЖК, а також дізналося про умови інвестування в комерційні об'єкти та терміни їхньої окупності.

Переділ в Кабміні: Мінекоенерго розділять, а Мінагро повернуть

Міністерство енергетики та захисту довкілля буде розділено на два профільних міністерства. Крім того, існує вірогідність, що з Мінекономрозвитку буде виділено окремо установу, яка б займалася питаннями аграрної галузі.

У Києві та Харкові відкрили метро: що потрібно знати

На фоні послаблення карантинних заходів, які пов'язані з коронавірусною хваоробою COVID-19, Київський та Харківський метрополітени відновили роботу 25 травня. Рішення щодо відкриття метро у Дніпрі буде прийнято на засіданні Дніпропетровської облради 25 травня.