Міністр економіки Петрашко звинуватив Нацбанк у «надмірній жорсткості» і роботі проти економіки

Міністр економіки Ігор Петрашко вважає, що Нацбанк веде надмірно жорстку монетарну політику на шкоду економіці. Фото: УНІАН

Міністр економіки Ігор Петрашко вважає, що Нацбанк веде надмірно жорстку монетарну політику на шкоду економіці. Фото: УНІАН

Інфляція на рівні 11,6%, що визначена в прогнозі уряду, не несе загрози макроекономічній стабільності, а дозволить розраховувати на більш швидке відновлення економіки України. Проте Національний банк веде надмірно жорстку монетарну політику на шкоду економіці, обмежуючи інфляцію й прогнозуючи її на рівні 6%.

Таку думку висловив журналістам міністр економіки Ігор Петрашко, додавши, що розбіжності з регулятором є не тільки щодо рівня інфляції, а й прогнозу курсу гривні, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Що стосується ВВП країни, який визначений 2020 року на рівні 4,8%, то підстав для того, щоб змінити прогноз, зараз немає.

Telegram Logo

«Зараз ми не оновлюватимемо макропрогноз. Ми вважаємо, що наші розрахунки мають право здійснитися. Найголовніше — обсяг ВВП і зайнятість. Загалом поки що ми бачимо, що за ВВП рухаємося в нашому фарватері. Проте вважаємо, що будуть деякі розбіжності щодо інфляції та курсу гривні. І це не дрібні, а важливі теми, які ми моніторимо».

Ігор Петрашко

Ігор Петрашко

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Він додав, що курс гривні останнім часом зміцнився і зараз далекий від того, який закладено до держбюджету, — з 29,5 грн за долар до 26,7 грн за долар. Петрашко також нагадав, що уточнювати макропрогноз можна двічі на рік.

Quote«Якщо буде очевидною помилка щодо прогнозу інфляції або курсу, то необхідно буде вживати компенсаторних заходів для бюджету», — додав міністр економіки.

Контекст. На початку квітня Кабмін оновив свій макропрогноз, згідно з яким рівень інфляції в країні підвищився із затверджених раніше 5,5% до 11,6%. Проте у Нацбанку оптимістичніший сценарій: регулятор погіршив прогноз інфляції з 4,8% лише до 6%. У будь-якому разі це залишається в рамках його цільового прогнозу 5% ± 1 процентний пункт.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини