Пандемія коронавірусу викликала в світі «боргове цунамі» – дослідження

Загальний обсяг світової заборгованості збільшився на $15 трлн в поточному році. Ілюстрація: zbtnews.com

Загальний обсяг світової заборгованості збільшився на $15 трлн в поточному році. Ілюстрація: zbtnews.com

Обсяг заборгованості в світі в перші дев'ять місяців поточного року зростав рекордними темпами. Через кризу, викликану пандемією коронавірусу, на уряди країн і компанії обрушилося «боргове цунамі». Про це йдеться в звіті Інституту міжнародних фінансів (Institute of international finance, IIF).

global-debt.png

Загальний обсяг світової заборгованості збільшився на $15 трлн в поточному році. До січня він може досягти $277 трлн і складе 365% світового ВВП в порівнянні з 320% на кінець 2019 року.

Найбільш обтяжливим боргове навантаження є для ринків, що розвиваються, де обсяг заборгованості зріс на 26 процентних пунктів з початку року, наблизившись до 250% ВВП.

Telegram Logo

Приріст відношення заборгованості до ВВП для ряду країн, що розвиваються (третій квартал 2020 року в порівнянні з четвертим кварталом 2019 роки)

global-debt.png

Днями Замбія стала шостою країною, що розвивається, яка оголосила про дефолт в 2020 році — і це ще далеко не кінець.

Країни G20 оголосили про ініціативу, яка дозволяє 46 найбіднішим країнам відкласти виплату заборгованості на суму в $5 млрд. Вони також готові надати бідним країнам доступ до додаткового фінансування з боку МВФ.

З початку пандемії провідні світові центробанки знизили процентні ставки і вжили стимулюючих заходів для підтримки світової економіки, що дозволило знизити вартість запозичень. Тим часом падіння податкової виручки значно ускладнює можливість обслуговування боргів ринків, що розвиваються.

«Високі рівні заборгованості приведуть до появи зомбі-банків і зомбі-компаній, які будуть гальмувати зростання», — вважає директор з досліджень ринків, що розвиваються, у JPMorgan Луїс Оганес.

Додатково. Долар уперше за останні сім років (з 2013 року) перестав бути самою використовуваною валютою для глобальних платежів, у жовтні 2020 року його обігнало євро. Так, минулого місяця на долар довелося 37,6% платежів (в березні було 45%), а на євро — 37,8%. Про це свідчать дані міжнародної системи грошових переказів SWIFT.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини