Facebook Pixel

Уряд опублікував порядок і умови отримання 7-відсоткової іпотеки

Процедура здешевлення вартості іпотечних кредитів врегульована постановою КМУ від 27 січня 2021 № 63.

Суть процедури полягає в тому, що споживач спочатку домовляється з банком про отримання іпотеки, а потім Фонд розвитку підприємництва виплачує банку компенсацію, призначену для того, щоб споживачеві іпотека обходилася в 7% річних.

Програма має ряд умов і обмежень.

Отримати таку іпотеку можуть тільки особи, які потребують поліпшення житлових умов відповідно до статті 34 Житлового кодексу Української РСР. При цьому вони не повинні були продавати нерухомість протягом п'яти останніх років.

В іпотеку можна брати житло (квартира в багатоквартирному будинку, індивідуальний будинок), яке ще будується, або якому не більше трьох років.

Площа житла для пільгової іпотеки обмежена 50 кв. метрів загальної площі на самотнього або сім'ю з двох осіб плюс 20 кв. метрів — на кожного наступного члена сім'ї.

Пільгову іпотеку можна отримати тільки один раз.

Пільги поширюються на кредити до 2 млн грн і на предмети іпотеки вартістю до 2,5 млн грн. Строк іпотечного кредиту становить до 240 місяців.

Перший внесок позичальник повинен сплатити за рахунок власних коштів у розмірі не менше 15% вартості предмета іпотеки.

Процентна ставка по іпотечному кредиту без урахування компенсації відсотків (базова процентна ставка) встановлюється в наступному розмірі:

  • на придбання квартири або індивідуального житлового будинку — не більше Індексу UIRD (12 місяців) плюс 4,5 процентного пункту;
  • на придбання майнових прав на житло в об'єкті незавершеного будівництва — не більше Індексу UIRD (12 місяців) плюс 7 процентних пунктів.

Індекс UIRD — український індекс ставок за депозитами фізичних осіб,

Компенсація відсотків здійснюється щомісячно. Гроші переводяться на рахунок умовного зберігання (ескроу), відкритий Фондом в банку.

За надання гарантії банк сплачує Фонду комісію в розмірі 0,5% річних від суми гарантованого кредитного портфелю позичальників банку.

Додатково. У грудні минулого року міністр фінансів Сергій Марченко підписав статут «Української фінансової житлової компанії», яка створена для розробки і впровадження доступної іпотеки. «Мова йде про фінансові інструменти з можливістю отримання іпотечного кредиту до 7% річних на термін до 20 років з залученням банків з державного посередництва», — повідомив Мінфін.

Раніше Марченко говорив, що такі кредити будуть надаватися в сумі до 2 млн грн за ставками від 5 до 7% річних на строк від 60 до 240 місяців. Перший внесок — не менше 20%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉