Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Експрезидент Франції Олланд закликав Європу розірвати всі контракти на постачання російського газу

Франсуа Олланд закликав Європу відмовитися від російського газу. Фото: pixabay.com

Франсуа Олланд закликав Європу відмовитися від російського газу. Фото: pixabay.com

Попередній президент Франції Франсуа Олланд закликав Європу зробити радикальний крок і розірвати газові контракти з Росією.

Свої думки щодо цього політик сформулював у статті в одній із найвпливовіших французьких газет Le Monde.

«Чи можемо ми ще морально й політично купувати газ у Росії, коли армія Володимира Путіна тисне Україну, тримає в облозі Київ, бомбардує цілі міста, піддає страшним катуванням мирне населення, якому ми надаємо підтримку, про що невпинно згадуємо», — звертає увагу читача Олланд..

Треба визнати, продовжує політик, що на європейському рівні було ухвалено рішення про жорсткі санкції проти лідерів РФ і значної кількості олігархів. Це ставить під питання інвестиції, зокрема «Північний потік — 2», і скорочує обсяг торгівлі між Росією та рештою світу. Виключення значного обсягу транзакцій із фінансової системи та удари по російських банках теж позначаються.

«Але зі зрозумілих причин, пов'язаних із нашою залежністю (40% постачання газу до Євросоюзу з РФ), постачання газу та нафти тривають, а контракти з «Газпромом» суворо дотримуються й досі. Ця логіка переважає й щодо постачань зрідженого природного газу (ЗПГ), які тривають, наче нічого й не було. У такий спосіб ми фінансуємо війну, яку засуджуємо в інших місцях», — зазначив Олланд.

Експрезидент Франції визнає, що відмова від російських енергоносіїв матиме серйозні наслідки для ЄС, «навіть якщо найближчими місяцями наше споживання без проблем буде забезпечено завдяки постачанням з інших країн газопроводом або ЗПГ-танкерами. Наступної зими станеться подвійний шок від високих цін і кількості газу».

Однак, на думку Олланда, це жертва, яку потрібно принести: «І розум, і емоції спонукають нас зробити цей вибір і якнайшвидше над ним попрацювати».

На його думку, для Франції ця мета є цілком досяжною, оскільки російський газ становить не більш як 20% споживання цієї країни.

Водночас Олланд закликає терміново активізуватися в питанні щодо додаткових обсягів постачання газу з різними постачальниками. Це Норвегія, Нідерланди, Алжир і США, а також збільшити розвантажувальну потужність ЗПГ-терміналів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини