Facebook Pixel

Нобелівську премію миру отримають журналісти Марія Ресса та Дмитро Муратов

Нобелівську премію миру отримають журналісти з Росії та Філіппін. Фото: twitter.com/NobelPrize

Нобелівську премію миру отримають журналісти з Росії та Філіппін. Фото: twitter.com/NobelPrize

Нобелівську премію миру 2021 року отримають росіянин, головний редактор «Нової газети» Дмитро Муратов і американо-філіппінська журналістка Марія Ресса «за їхні зусилля щодо захисту свободи слова, що є передумовою демократії та тривалого миру». Про це повідомляється на сторінці премії у Twitter.

Quote«Одночасно вони уособлюють усіх журналістів, які захищають цей ідеал у світі, де демократія та свобода преси стикаються з посиленою протидією», — заявили під час оголошення переможців.

У комітеті зазначили, що росіянин Дмитро Муратов «десятиліттями захищає свободу слова в Росії й щоразу в усе складніших обставинах». Муратов — один із засновників і головний редактор видання «Нова газета», яке в Осло назвали «найбільш незалежним виданням у Росії».

Марія Ресса використовувала свободу слова, щоб показати зловживання владою, застосування насильства та посилення авторитаризму на Філіппінах. Зокрема вона критикувала неоднозначну силову кампанію нинішнього президента Родріго Дутерте проти наркотрафіку, оскільки вона спричинила стільки смертей, що стала схожою на війну з власним населенням, вважають в Осло. У 2012 році Марія заснувала цифрову платформу Rabbler для журналістських розслідувань.

Telegram Logo

Додатково. Цьогоріч на Нобелівську премію миру було номіновано 329 кандидатів, з-поміж яких 234 особи та 95 організацій. Це третя за величиною кількість номінантів, рекорд було встановлено у 2016 році – тоді було номіновано 376 кандидатів. Нагадаємо: шорт-листи та документи, пов'язані з висуванням кандидатів, тримають у таємниці впродовж 50 років.

Контекст. Торік премію миру отримала Всесвітня продовольча програма за її зусилля в боротьбі з голодом на планеті. Роком раніше нагороду вручили прем'єр-міністру Ефіопії Абію Ахмеду Алі за його ініціативу з урегулювання конфлікту з Еритреєю.

Коментарі

Всі новини