Facebook Pixel

НКЦПФР погодила придбання китайською BOCE майже 50% біржі ПФТС

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) погодила придбання істотної участі у фондовій біржі ПФТС китайською товарною біржею Bohai Commodity Exchange (BOCE Co. Limited).

Згідно з повідомленням НКЦПФР, товарна біржа з Китаю та асоційована з нею особа Янь Дуншен придбали частку біржі ПФТС у розмірі 49,9% та подали відповідні документи для погодження цього комісією.

З числа акціонерів біржі вийшли: Primeview Ltd, яка мала частку майже 8,5%, Dakal Ltd – майже 9,4%, Crookston Limited – трохи більше 9% та Boline Ltd з часткою понад 9%. Знизила частку в біржі ПФТС Parvana Ltd — з майже 9% до менше 1%, а «Альтана Інвестмент Менеджмент» збільшила свою частку з 2,3% до понад 5%.

Telegram Logo

Контекст. BOCE – найбільша спотова товарна біржа Китаю з річним обігом $1 трлн. Заснована 2009 року за участю приватних китайських інвесторів, кількох державних компаній і одного муніципалітету.

Минулого року на ПФТС укладено майже 13,8 тис. контрактів на майже 115 млрд грн – це 38% обсягу всіх торгів на біржах країни.

Товарна біржа Bohai Commodity Exchange (BOCE, Гонконг) придбала пакет акцій фондової біржі ПФТС у розмірі 49,9% статутного капіталу. Наприкінці серпня 2018 року акціонери «Української біржі» запропонували BOCE стати акціонером з часткою 36% внаслідок додаткової емісії, однак ця угода не відбулася.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини