Facebook Pixel

Німеччина погрожує заборонити Telegram: висунула два звинувачення і штраф у пів сотні мільйонів євро

Автор

Міністерство юстиції Німеччини хоче оштрафувати й заборонити месенджер Telegram. Претензії дві: погана комунікація з державою й заборонений контент у месенджері, повідомив журнал Der Spiegel.

Федеральне управління юстиції вже почало два провадження проти месенджера. За першим Telegram загрожує до 55 млн євро штрафу. З другим пунктом складніше: Мін'юст Німеччини звинувачує месенджер у тому, що в ньому вільно почуваються «прихильники теорій змов, екстремісти, наркоторговці та шахраї», які створюють і поширюють заборонений контент.

Влада Німеччини говорить, що відправила на адресу керівництва месенджера вимоги щодо видалення такого контенту, але відповіді не отримала. Компанія не призначила відповідальну особу для спілкування з владою й не запроваджує механізм скарг і видалення забороненого контенту. Тому Федеральне управління планує звернутися до суду, щоб стягнути штраф.

Telegram Logo

Журнал зазначає, що власник месенджера Павло Дуров і менеджмент Telegram не відповіли й на прохання прокоментувати ситуацію.

Контекст. З-поміж власників облігацій Telegram може бути уряд Росії. Так, у березні засновник месенджера Telegram Павло Дуров повідомив, що його компанія-власник розмістила облігації на суму $1 млрд. Покупців бондів він не назвав, але сказав, що це «найбільші й поінформовані інвестори». Після цього представник державного Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) заявив про участь фонду в купівлі бондів, що не визнається месенджером.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини