Facebook Pixel

Байден надасть Україні протипіхотні міни — деталі

Байден надасть Україні протипіхотні мін — деталі

Байден надасть Україні протипіхотні мін — деталі

Адміністрація президента США Джо Байдена ухвалила рішення дозволити Україні використовувати протипіхотні міни, незважаючи на попередню заборону на їхнє застосування за межами Корейського півострова. Про це повідомляє The Washington Post.

Це рішення є частиною серії термінових заходів для підтримки України у війні з росією. Останнім часом США також надали Києву далекобійні ракетні системи ATACMS, які вже використовуються для ударів по російських об'єктах.

Пентагон вважає протипіхотні міни ефективним інструментом для уповільнення наступу російських військ, особливо в умовах інтенсивних боїв на сході України. Один з американських чиновників зазначив, що Україна планує використовувати «нестійкі» міни, які самознищуються або стають неактивними через кілька днів чи тижнів, зменшуючи ризик для цивільного населення.

Quote«Росія атакує українські лінії на сході хвилями військ, незважаючи на втрати, яких вони зазнають. Тож українці, очевидно, зазнають втрат, і все більше міст і селищ ризикують впасти. Ці міни були створені спеціально для боротьби саме з цим. Коли вони використовуються разом з іншими боєприпасами, які ми вже надаємо Україні, вони сприятимуть більш ефективній обороні», — сказав він.

Українські військові, зі свого боку, взяли на себе зобов'язання не розміщувати ці міни у густонаселених районах.

Протипіхотні міни заборонені Оттавською конвенцією, яку підписали 164 країни, включно з Україною. Проте росія та США не приєдналися до цієї угоди.

Україна прагнула отримати ці боєприпаси з початку війни, оскільки російські війська широко використовують міни на фронті.

Quote«Росія все одно їх використовує», — сказав чиновник на умовах анонімності.

Human Rights Watch заявляє, що навіть нестійкі міни можуть завдати значної шкоди цивільному населенню та ускладнити подальші роботи з розмінування.

Quote«Це шокуючий і руйнівний розвиток подій», — сказала Мері Воррем, заступниця директора відділу з питань криз, конфліктів та озброєнь правозахисної групи Human Rights Watch

Рішення Байдена ухвалене на тлі успіхів російської армії на фронті та потреби зміцнення оборонних спроможностей України. У 2022 році Байден повернув заборону на використання протипіхотних мін, запроваджену ще за часів Обами. Зараз ситуація на полі бою змусила адміністрацію переглянути цю політику.

Сполучені Штати надали Україні «Клеймори» — інший тип протипіхотних мін, які встановлюються над землею і запускаються оператором, що робить їх дозволеними відповідно до конвенцій про заборону мін, якщо вони використовуються належним чином.

США також зобов’язалися допомогти Україні в розмінуванні після завершення війни, зокрема і тих мін, які вони поставили.

Подякувати 🎉