Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Масштаби руйнувань української нерухомості більше за введене в експлуатацію житло за сім років — EY

Нерухомість в Україні під час війни: руйнування величезні. Фото: Pixabay

Нерухомість в Україні під час війни: руйнування величезні. Фото: Pixabay

Згідно з дослідженням Ernst & Young (EY), за неповними даними масштаби руйнувань української нерухомості загалом перевищують обсяги нового житла, що було введено в експлуатацію протягом останніх семи років. Про це пише Forbes Україна.

Пропозиція нового житла в Україні досягла піка впродовж 2021 року. Тоді було введено в експлуатацію 11,4 млн кв. м житла. Це найвищий показник за останні 30 років.

У 2022 році, до початку повномасштабної війни, темпи введення нового житла в експлуатацію залишалися на рівні 2021 року. За перші півтора місяця загальна площа житлових будівель, уведених в експлуатацію, становила майже п’яту частину майбутнього річного обсягу.

Після 24 лютого 2022 року практично всі забудовники тимчасово зупинили роботу. Деякі на кілька тижнів, а хтось і досі не відновив будівельні роботи. Тож у 2022 році загальна площа введеного в експлуатацію житла становила 7,1 млн кв. м. Цей показник на 38% менше, ніж у 2021 році.

Найбільшого спаду в будівництві зазнали східні та південні області — там обсяги введення в експлуатацію нового житла впали на 70 – 90% проти попереднього року.

Водночас за перші три квартали 2022 року почали будуватися лише 68 200 квартир, що вдвічі менше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Також на спад темпів будівництва вплинуло суттєве зростання курсу валют і висока інфляція.

Найтяжчою проблемою на ринку житлової нерухомості багатьох регіонів стали масові ракетні та артилерійські обстріли. Унаслідок активних бойових дій станом на вересень 2022 року було зруйновано або пошкоджено 74,1 млн кв. м житла, що становило понад 7% усього наявного житлового фонду.

Quote«Масштаби руйнувань величезні. Тільки за наявними даними, вони загалом перевищують обсяги нового житла, введеного в експлуатацію за останні сім років. З огляду на масовість ракетних обстрілів останніми місяцями року, а також неможливість підрахунку збитків в окупованих районах, обсяги руйнації житла будуть ще більшими», — йдеться в дослідженні.

Очікується, що у 2023 році забудовники й далі зосереджуватимуть усі ресурси на проєктах на завершальній стадії будівництва, буму нових проєктів найближчим часом не передбачається. У разі продовження затримки наявного будівництва та відкладення нових проєктів у середньостроковій перспективі на ринку виникне дефіцит пропозиції житлових площ.

Щодо попиту, то з огляду на низьку купівельну спроможність і загальну невизначеність на ринку в короткостроковій перспективі значні позитивні зміни не прогнозуються.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини