Facebook Pixel

Міністр економіки назвав обсяг тіньової зайнятості: не менш як 10 млн осіб

Олексій Любченко. Фото: скриншот

Олексій Любченко. Фото: скриншот

Співвідношення офіційно працевлаштованих українців до тих, які не працюють, становить 1:2. Не менш як 10 млн українців отримують тіньові доходи.

Про це під час форуму «Україна 30. Трудові ресурси» сказав перший віцепрем'єр — міністр економіки Олексій Любченко.

«Держава має почати соціальний діалог. Потрібно чесно дивитися на проблему. Не може одна людина працювати за двох», — заявив він.

Telegram Logo

Україна виплачує пенсії на тимчасово окупованих територіях, не отримуючи звідти соціальних внесків для покриття цих витрат. Також вона несе повні зобов'язання щодо тамтешнього безробіття. «Тільки дві ці суми разом перевищують 2 млрд євро», — зазначив Любченко.

За словами першого віцепрем'єра, у 2020 році за посередництва офіційних ліцензіатів за кордоном було працевлаштовано приблизно 86 тис. українців, а за оцінками експертів, стабільно працюють за кордоном 2 — 3 млн українців.

Для зменшення трудової міграції уряд активізує політику зайнятості. «Поставили за мету збільшити зайнятість на 10%», — повідомив Любченко.

«Ми маємо бути чесними, визначити проблеми й будувати нову економіку на основі соціального діалогу «громадянин — бізнес — держава». Також змінюємо підходи до роботи служб зайнятості. Будемо створювати сучасну сервісну службу з підбору та підготовки персоналу для роботодавців і професійного навчання для безробітних відповідно до вимог ринку», — додав він.

Згадав Любченко і про тіньову економіку. Торік майже 11 млн осіб не отримували ніякого доходу, а тіньовий фонд оплати праці оцінюється в суму приблизно 500 млрд грн.

Контекст. У квітні повідомлялося, що Міністерство праці ФРН веде переговори про працевлаштування громадян України на сезонні роботи в німецькому агропромі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини