Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Набрався оптимізму. НБУ поліпшив очікування щодо спаду ВВП України в першому кварталі

Фото: Delo.ua

Фото: Delo.ua

Національний банк поліпшив оцінку спаду ВВП України за підсумками січня — березня 2021 року до 0,1% проти 1,9% у жовтневому прогнозі. Він також прогнозує зростання економіки на 11,3% у квітні — червні (раніше очікувалося 9,5%). Про це йдеться в Інфляційному звіті центробанку за січень.

bezymyannyy3.png

«У 2021 році економіка майже покриє втрати від коронакризи — ВВП зросте на 4,2%. Головною рушійною силою залишатиметься внутрішній попит, зумовлений подальшим збільшенням реальних доходів громадян», — йдеться у звіті.

НБУ очікує зростання економіки на 3,5% і 2,6% у липні — вересні та жовтні — грудні 2021-го. У жовтні-2020 ці показники прогнозувалися на рівні 4,6% і 4,4%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Для підтримки населення та швидкого відновлення економіки уряд збереже значний рівень дефіциту бюджету (4,5% ВВП). Однак потреби у фіскальних стимулах поступово зменшуватимуться, адже економіка повернеться до стійкого зростання», — зазначили в НБУ.

Додатково. Мінекономіки очікує, що ВВП України за підсумками першого кварталу 2021 року впаде на 3%. Водночас у міністерстві очікують зростання ВВП із другого кварталу. Про це йдеться в Огляді економічної активності.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини