Facebook Pixel

Топ-10 фільмів із найкращими відгуками отримали всього $1,2 млн в прокаті

До найкращих фільмів 2024 року не входять блокбастери, які домінували в національному прокаті цього року, хоча критики кажуть, що вони все ще заслуговують на увагу глядачів і деякі з них доступні на платформах потокового передавання.

Найкращим рецензійним фільмом на Metacritic з датою виходу в США у 2024 році стала румунська чорна комедія «Не чекайте занадто багато від кінця світу», яка похвалилася рейтингом 95/100.

Згідно з даними Box Office Mojo, «Не очікуй» зібрав у прокаті США трохи менше 74 000 доларів, головним чином через обмежений прокат у кінотеатрах.

Одним із інших фільмів Metacritic з найвищим рейтингом цього року є «Анора», драма-комедія Шона Бейкера, яка отримала бажану «Золоту пальмову гілку» за найкращий фільм на Каннському кінофестивалі в травні.

Загалом 10 фільмів із найкращими рецензіями зібрали 1,2 мільйона доларів США, за даними Box Office Mojo, хоча чотири з цих фільмів ще не виходили в кінотеатри.

10 найпопулярніших фільмів 2024 року

«Не чекайте надто багато від кінця світу»: 95/100

«Не чекайте надто багато від кінця світу» – це захоплююча фантастична картина, яка занурює глядачів у тривожне майбутнє. Фільм розповідає про групу незвичайних друзів, які опинилися в епіцентрі глобального катаклізму.

«Всередині жовтого кокону»: 94/100

Тьєна має супроводжувати тіло своєї невістки, яка загинула в жахливій аварії в Сайгоні, і п'ятирічного племінника Дао, який дивом залишився живим. Він починає пошуки свого старшого брата, який зник багато років тому, щоб передати йому сина. По ходу цих пошуків Тьєн стикається зі спогадами та забороненими бажаннями. У цьому лабіринті примарних квестів він бореться зі своїми внутрішніми конфліктами, розмірковуючи про життя, віру та розум.

«Тут»: 93/100

Після того як невідомий вірус почав перетворювати людей на агресивних м'ясоїдних істот, ті, хто вижив, розбіглися хто куди. Молода жінка на ім'я Енн виживає у лісі, харчуючись ягодами, хробаками та іноді здійснюючи вилазки у віддалені лісові будиночки у пошуках консервів. Їй доводиться бути надзвичайно обережною, вживаючи всіх можливих запобіжних заходів, щоб не потрапити на очі шаленим. Одного разу, повертаючись з такої вилазки, Енн помічає дівчину-підлітка, що тягне свого пораненого вітчима по дорозі, і вирішує допомогти їм.

«Цукрова тростина»: 92/100

Документальний фільм, створений режисерами Джуліаном Бреївом NoiseCat та Емілі Кессі, а також продюсерами Емілі Кессі та Келленом Куїном, досліджує систему шкіл-інтернатів для канадських індіанців. Фільм розповідає про проведене розслідування, яке ініціювало процес визнання та відшкодування збитків, завданих тим, що вижили, та їхнім нащадкам.

«Рюїчі Сакамото | Опус»: 91/100

Фільм-концерт «Опус» був створений сином покійного музиканта Нео Сорою і спродюсований його дружиною та менеджером, Норікою Сорою. У добірку музичних творів, представлених композитором, увійшли композиції, що охоплюють його кар'єру: від періоду поп-зірки у складі Yellow Magic Orchestra до чудових саундтреків до фільмів Бертолуччі та музики з його медитативного останнього альбому «12».

«Тотем»: 91/100

Семирічна Сол проводить день у дідуся, допомагаючи йому підготувати сюрприз для батька. З настанням сутінків дівчинка починає усвідомлювати, що її життя незабаром зміниться назавжди.

«Химера»: 91/100

Молода пара вчених, Ельза та Клайв, займається експериментами зі схрещування ДНК різних тварин та птахів. Два створені ними організми обіцяють значний прибуток їхньому спонсору. Однак подружжя вирішує піти далі у своїх дослідженнях і планує створити гібрид із людською ДНК, що може викликати революцію в науці та медицині. Коли компанія вирішує заморозити всі дослідження, Ельза та Клайв продовжують свої експерименти потай. Їм вдається змішати ДНК кількох тварин та людини, внаслідок чого з'являється унікальна антропоморфна істота жіночої статі на ім'я Дрен. Ця істота росте з вражаючою швидкістю і має високий інтелект. Незабаром Дрен стає серйозною проблемою для Ельзи та Клайва.

«Анора»: 89/100

«Анора» – американський комедійно-драматичний фільм 2024 року, сценарій, режисура та монтаж якого виконані Шоном Бейкером. Головну роль екзотичної танцівниці виконує Майкі Медісон, розповідаючи про її пристрасний роман із сином російського олігарха.

«Зелений кордон»: 88/100

Крізь зловісні та болотисті ліси, що утворюють так званий «зелений кордон» між Білоруссю та Польщею, біженці з Близького Сходу та Африки прагнуть досягти кордонів Європейського Союзу. Пропаганда з Білорусії приваблює мігрантів до кордону, обіцяючи легкий прохід до ЄС. У цьому прихованому конфлікті переплітаються долі молодої активістки Юлії, молодого прикордонника Яна та сім'ї сирійських біженців.

«Картина привидів»: 88/100

У Ресіфі більшість класичних кінотеатрів 20 століття вже зникли. Цей район міста тепер є своєрідним археологічним об'єктом, який розкриває забуті аспекти суспільного життя. Це лише мала частина його історії.

Подякувати 🎉