Ми маємо говорити з людьми про рак. Відверто, прозоро, постійно, свідомо — Олена Єфіменко, в.о. генеральної директорки ДНП “Національний інститут раку”.
Національний інститут раку запускає інформаційний YouTube-проєкт «ОНКОсвідомість».
У циклі відеопрограм лікарі інституту вичерпно відповідають на запитання пацієнтів і їхніх родичів, розвінчують міфи та дають корисні поради.
У випусках «ОНКОсвідомості» розкажуть не тільки про своєчасну діагностику раку, а й про те, як і коли необхідно її проводити, як стабілізувати психічний стан хворого, як обрати свого лікаря та не помилитися в терапії.
Перший цикл програм з’явився напередодні місяця обізнаності про колоректальний рак за підтримки міжнародної французької фармацевтичної компанії «Серв’є Україна».
7 інформаційних програм про колоректальний рак зʼявлятимуться щодня протягом тижня на YouTube-каналі проєкту https://www.youtube.com/@onkosvidomist/.
У 2022-му у світі було зафіксовано 1,8 млн нових випадків колоректального раку та приблизно 800 тис. смертей.
«За даними Національного канцер-реєстру, колоректальний рак посідає друге місце в структурі захворюваності та смертності в Україні. Щороку вперше виявляють приблизно 15 тис. нових випадків. З уперше виявлених пацієнтів одного року не проживають майже 25%. Ми маємо говорити з людьми про рак. Відверто, прозоро, постійно, свідомо», – розповіла Олена Єфіменко, в.о. генеральної директорки ДНП «Національний інститут раку», на презентації проєкту.
Наступні цикли проєкту «ОНКОсвідомість» буде присвячено раку молочної залози, раку легенів, раку передміхурової залози, шлунку та підшлункової залози, раку шкіри та іншим. Цикли виходитимуть періодично кожні 2 місяці.
Звернення Фредерика Фуйю, генерального директора «Серв’є Україна» — відео
Контекст. Щороку в Україні діагностують приблизно 120 тис. нових випадків онкологічних захворювань. Від раку щорічно вмирають понад 55 тис. українців.
Найчастіші види онкологічних патологій в Україні:
- рак молочної залози;
- рак легенів;
- колоректальний рак;
- рак передміхурової залози.
Чоловіки хворіють на рак на 19% частіше, ніж жінки. Через війну прогнозина 2023 рік також невтішні. Причинами є невчасне обстеження, недоступність меддопомоги чи неможливість дотримуватися здорового способу життя й уникати стресів.