Facebook Pixel

Нові вимоги від НБУ: що зміниться для українських страховиків і кредитних спілок

Національний банк України (НБУ) впроваджує додаткові вимоги до діяльності страховиків, кредитних спілок, а також надавачів фінансових послуг, які проводять діяльність із торгівлі валютними цінностями в готівковій формі. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Це робиться для забезпечення фінансової стабільності та платоспроможності ринку небанківських фінансових установ.

Додаткові вимоги для страховиків в Україні

Для страховиків встановлюються додаткові обмеження на окремі види прийнятних активів, що враховуються для виконання нормативів. Зокрема, для виконання нормативів із переліку прийнятних активів виключено:

  • для всіх страховиків (life і non-life):
  • земельні ділянки (крім тих, на яких розташовані будівлі, споруди, що використовуються страховиками для здійснення операційної діяльності);
  • усе нерухоме майно, що зареєстроване та/або перебуває на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях;
  • для страховиків non-life:
  • додатково виключено житлову нерухомість.

Помʼякшено вимоги до страховиків у частині нерухомого майна:

  • придбаного до 24 лютого 2022 року та втраченого, пошкодженого або знищеного внаслідок негативного впливу військової агресії рф проти України;
  • розташованого на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях.

Якщо наявність такого майна спричинила невиконання страховиком нормативів, Національний банк не застосовуватиме до нього заходів впливу.

Виконання вимог потрібно забезпечити до 30 червня 2023 року.

Нові вимоги до кредитних спілок та інших учасників ринку небанківських фінпослуг

  • З метою посилення нагляду та недопущення негативних тенденцій на ринку кредитної кооперації уточнено, що заходи впливу не застосовуються до кредитних спілок лише в разі, якщо відповідні порушення спричинені негативним впливом військової агресії рф проти України.
  • Використання в роботі НБУ нового переліку територій ведення активних бойових дій і тимчасово окупованих рф територій України, укладеного Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
  • Визначено особливий порядок тимчасового припинення діяльності надавачів фінансових послуг, які проводять діяльність із торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, або їхніх відокремлених чи структурних підрозділів на період перебування таких надавачів, їхніх підрозділів на території бойових дій або тимчасово окупованих територіях.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉