Facebook Pixel

Морські біологи зафільмували рідкісного кальмара. Вдруге в історії

Кальмар Grimalditeuthis bonplandi

Кальмар Grimalditeuthis bonplandi

Морські біологи змогли зафіксувати на відео рідкісного кальмара вдруге за всю історію. Про це пише Livescience.

Біологи на дослідному судні біля берегів Галапагоських островів нещодавно помітили рідкісного примарного кальмара Grimalditeuthis bonplandi зі слабкими щупальцями без присосок, що плаває на глибині. Це лише другий випадок, коли цей невловимий вид вдалося зняти живим.

Кальмар Grimalditeuthis bonplandi

Кальмар Grimalditeuthis bonplandi

Представники виду G. bonplandi виростають до 25 см завдовжки. Вони відрізняються тендітним тілом та повільно плавають на глибині 200-1500 метрів. Вважається, що вони поширені в усьому світі, але зазвичай їх знаходять мертвими у шлунках кашалотів. Так було до 2005 року, коли вченим вперше вдалося його зафільмувати: його помітили в США і відзняли 22-хвилинне відео для подальшого вивчення.

На тому відео тіло кальмара залишалося нерухомим, рухався лише кінчик щупальця. Це добре видно на фрагментах ролика.

Кальмар Grimalditeuthis bonplandi (відео):

Нові кадри з 2023-го якісніші і дозволяють краще роздивитися самого кальмара. Їх зробили за допомогою телекерованого безлюдного підводного апарата — тобто робота, який керує оператором на поверхні.

Вчені відзначають, що їм ще багато чого невідомо про цей вид, але сподіваються, що використання безпілотних підводних апаратів дозволить дізнатися більше вже найближчим часом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉