Facebook Pixel

Резолюція ПАРЄ: Літак рейсу MH17 у 2014 році над Донеччиною збили російською ракетою «Бук»

У Парламентській Асамблеї Ради Європи, не чекаючи остаточного рішення суду, заявили, що «найбільш переконливим сценарієм» катастрофи Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс МН17 є його збиття російською ракетою «Бук». Відповідна резолюція ПАРЄ була прийнята одноголосно.

Quote«Замість того, щоб надати компетентним слідчим органам достовірну інформацію, російська влада поширювала дезінформацію, у тому числі послідовні суперечливі версії подій, покликані створити плутанину. Як показують розвідувальні дані з відкритих джерел, опубліковані у численних звітах, російська влада дійшла до того, що представили сфальшовані дані радарів, супутників та інші дані, щоб приховати правду», — вказано у повідомленні.

Суд, який розглядає цю справу, ще не виніс свій вирок.

Контекст. Нагадаємо, 17 липня 2014 року над Донбасом був збитий літак рейсу MH17, що прямував з Амстердама в Куала-Лумпур. Внаслідок катастрофи загинуло 298 осіб. Розслідуванням зайнялась Спільна слідча група, до якої входять експерти з Нідерландів, Малайзії, Австралії, Бельгії та України. Вони дійшли висновку, що літак був збитий ракетою серії 9М38, що використовується в зенітно-ракетному комплексі «Бук». ЗРК, з якого було випущено снаряд, за їхніми даним, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді ЗС рф та був перекинутий на територію так званої «ДНР».

Одним з головних підозрюваних справі є українець Володимир Цемах. У 2019 році його вдалось схопити в «ДНР», однак згодом його віддали росії в межах обміну полоненими.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉