Суди підтвердили переплату понад 1 млрд грн Міністерством оборони при закупівлі пально-мастильних матеріалів для ЗСУ.
Про це повідомила голова Держаудитслужби Алла Басалаєва.
Вона пояснила, що міністерство безпідставно вклало до ціни пального податок на додану вартість.
«Так, органи прокуратури в інтересах держави звернулися до судів щодо цих питань. Наразі розглянута половина позовів і всі задоволені на користь органів прокуратури. Цей факт вчергове підтверджує правильність висновків державних аудиторів», – зауважила Алла Басалаєва.
За її словами, у 2023 році органами прокуратури пред’явлено 87 позовних заяв в інтересах держави до суб’єктів господарювання – постачальників пально-мастильних матеріалів – про стягнення безпідставно набутих бюджетних коштів. Наразі задоволено 48 позовів та вже розпочато виконання судових рішень. Інші позови ще розглядаються.
Що відомо про закупівлю пального для ЗСУ
У 2022 році Міноборони вирішило купувати пально-мастильні матеріали без ПДВ лише в межах мобілізаційних планів, а у всіх інших випадках – із ПДВ, хоча постановою Кабміну №178 встановлено, що пально-мастильні матеріали для потреб Збройних Сил України, Головного управління розвідки, Нацгвардії, прикордонників тощо обкладаються ПДВ з нульовою ставкою.
Відтак Державна аудиторська служба України розцінила закупівлю палива Міноборони з ПДВ як збитки державі і почала перевірки у міністерстві.
Нагадаємо, ці факти державними аудиторами були виявлені під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Міноборони та військових формувань за 2022 рік. За результатами контрольних заходів були складені відповідні акти, які направлені до правоохоронних органів, на основі яких відкриті кримінальні провадження. З повагою, пресслужба Держаудитслужби.
Раніше повідомляв, що на платформі електронних закупівель Prozorro відбулися торги на постачання їжі для ЗСУ. Загалом було проторговано 30 лотів на суму майже 11 млрд грн.